uznać Abchazję i Osetię Pd.? Białoruś się waha


jednak prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zadeklarował już, że jego obręb uzna separatystów z Zakaukazia, Mińsk bez ustanku nie kwapi się z podjęciem takiej decyzji. jednak podejmuje działania, które rosyjskim sojusznikom mają pokazać, że aplauz Abchazji i Osetii Południowej jest bliskie.

Kard. Angelo Sodano, dziekan gremium Kardynalskiego, przyleci do polski na niedzielne uroczystości pogrzebowe - dowiedziała się na boku TVN24. przyjazd potwierdził też prezydent Czech Vaclav Klaus. pepik podkreślił, że przyjedzie nawet, gdy loty nie będą możliwe. Kraje UE i unijne instytucje chcą mieć jak najogromniejszy wpływ na tworzoną właśnie nową unijną służbę dyplomatyczną, która ma powstać co do jednego z wejściem w życie Traktatu z Lizbony. Polska chce, by aż połowę tej służby stanowili dyplomaci oddelegowani ze stolic oraz by podlegała ona głównie kontroli państw, nie stanowiąc konkurencji dla narodowych służb dyplomatycznych. O odwadze i przewidywalności w polityce, stabilności poglądów, zachowań, dojrzałości i umiejętności podobania się wyborcom mówił na zjeździe Młodych Demokratów w Katowicach marszałek Sejmu natomiast kandydat w prawyborach PO Bronisław Komorowski.Policjanci z Kalisza zatrzymali dwójka awanturujące się osoby. Jak się później okazało, są to wykładowcy jednej z miejscowych uczelni. Dwa lata. chyba że kupować deklaracji Janusza Palikota - tak wiele potrwa coraz jego polityczna działalność. - Myślę, że moja przygoda z polityką skończy się za dwa lata - oświadczył gdyż delegat PO, odpowiadając na pytania czytelników "Pulsu Biznesu". Pożar przed targami przemysłu obronnego w Kielcach. Impreza miała zacząć się jutro, a dziś o brzasku w jednej z hal wystawienniczych wybuchł pożar. Został już opanowany.

Majowe powodzie dają się we znaki nie owszem Polakom.

Jan Paweł II miał "ogromną zdolność do ignorowania samego siebie" - taką opinię wyraził były wieloletni przedstawiciel Watykanu Joaquin Navarro-Valls w wywiadzie dla telewizji RAI. Powiedział też, że jest przekonany o świętości papieża. doskonały gzyms Ireneusza Jelenia w 10. kolejce francuskiej Ligue 1. Lach zdobył dwa bramki, a jego Auxerre pokonało Lille Ludovica Obraniaka 3:2.

- To wybór między swojską, zachowawczą prezydenturą, prezydenturą z wąsem i gawędami kombatanckimi, a bardziej europejską, przebojową i nowoczesną, która by walczyła o pozycja polski w Europie - powiedział w Radiu ZET minister spraw zagranicznych i kandydat w prawyborach PO Radosław Sikorski. Francuska interes Arkema jest zainteresowana kupnem Zakładów Chemicznych Police - dowiedziało się skrycie Polskie radiostacja Szczecin. minister skarbu wystawił na sprzedaż paczka 60 procent akcji spółki, data składania ofert upływa 28 czerwca. Nadleśniczy Suszu (Pomorskie) zeznał zanim Sądem Okręgowym w Gdańsku, że eurodeputowany PiS Jacek Kurski, nabywając pięć lat temu nieruchomość w lesie, nie był w żaden sposób lepiej traktowany, a sam obiekt był wcześniej w stanie kompletnej ruiny.poprzednio drugą tura odbędzie się debata między Bronisławem Komorowskim a Jarosławem Kaczyńskim – zapowiadają szefowie sztabów obu kandydatów. Daty nie podają. Co bynajmniej siedmiu więźniów zginęło podczas buntu w więzieniu w Joao Pessoa na północnym wschodzie Brazylii - poinformowała miejscowa policja. mniej więcej 30 osób zostało rannych. krańcowo zaniedbane, wychudzone, z ropiejącymi ranami - tak wygląda kilkadziesiąt koni trzymanych w stadninie w Prądzewie opodal Łęczycy (łódzkie). Dziesięć z nich już zostało zabranych za pośrednictwem larum i opieka dla Zwierząt w Trzciance. milicja bada, czy właściciel stadniny złamał prawo. - Nie ma żadnych drastycznych warunków, konie są zadbane - twierdzi właściciel.

Tusk po spotkaniu z Bidenem: "Tak" dla nowej tarczy


szef rządu Donald Tusk ocenił w środę, że współdziałanie polsko-amerykańska, i militarna, ma ogromnie głębokie detal merytoryczne, osadzone w wartościach, projektach i poglądach.

brać początek na bosaka po Nowym Świecie - bezcenne!


Zamiast asfaltu - trawnik, zamiast szpilek - bose stopy. W ostatni weekend wakacji warszawiacy mieli okazję pokonać się po zielonym Nowym Świecie, a niedaleko okazji dowiedzieć się co cokolwiek o ekologii. A całość w ramach Pikniku z Klimatem, jaki zorganizowano w stolicy już po raz drugi.

Do aresztu za... całowanie córki


walka z pedofilią ma swoje absurdalne strony. być może byłyby śmieszne, gdyby nie to, że przez nadgorliwość stróżów prawa mogą cierpieć rodzice okazujący uczucie swoim dzieciom

"Taki brylant jak Tusk zdarza się raz na pokolenie"


Słowa Janusza Palikota, jaki wezwał Donalda Tuska, by zrezygnował z prezydentury, jak przeważnie wzbudziły bez liku emocji. poseł PO w programie "24 godziny" tłumaczy jednak, że jego myśl wypływa z troski o Polskę i oświadcza: - Taki brylant jak Tusk zdarza się raz na pokolenie. jeśli go zmarnujemy czyniąc prezydentem, to jesteśmy durniami.

Poszukuję strony, na której będą zebrane

wyszukiwarki internetowe

dostępne z poziomu polskiego internetu, najlepiej jeśli na stronie byłby ranking wyszukiwarek internetowych pod względem popularności.

Seremet: nie etykietuję prokuratorów


Nie oceniam prokuratorów politycznie, nie pytam, skąd przychodzili - tak awanse w Prokuraturze Generalnej skomentował naczelny tej prokuratury Andrzej Seremet. Przedstawił on powołanych prokuratorów i zapewnił, że za wszystkich sam jeden odpowiada. między nich są dawno bliscy współpracownicy Zbigniewa Ziobry.

Miedwiediew pierwszy dostał nowego iPhona


Prezydent Rosji został pierwszym obywatelem swojego kraju i najprawdopodobniej pierwszym człowiekiem na ziemi, który stał się posiadaczem iPhona najnowszej, czwartej generacji. aparat telefoniczny wręczył mu w czwartek samodzielnie szef firmy Apple, Steve Jobs.

trzeci opas w poznańskim ZOO


23-letnia słonica Linda została przewieziona z Holandii do poznańskiego ZOO w ramach współpracy między ogrodami zoologicznymi. Jak powiedział prezes Lech Banach, wejdzie ona w drużyna tworzonej w poznańskim Ogrodzie Zoologicznym grupy socjalnej słoni.

Trumna z ciałem prezydenta będzie wystawiona na widok publiczny?


ciało prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostanie wystawione na widok generalny – poinformował na konferencji Michał Boni, minister w kancelarii premiera. w dalszym ciągu CIR doprecyzował, że chodzi o trumnę z ciałem prezydenta i potrzebna jest jeszcze zgoda rodziny.

Pax Fotyga


Lech Kaczyński i Radosław Sikorski dogadali się w sprawie kariery byłej minister spraw zagranicznych Anny Fotygi - twierdzi "Gazeta Wyborcza".

wóda skończyła karierę


Japonia zapłakana i w szoku. To po decyzji właścicieli "Wódki", którzy zdecydowali o zakończeniu z wykorzystaniem nią kariery. Sześcioletnia bułanka nie weźmie już udziału w żadnej gonitwie z powodu notorycznego krwotoku z nosa.

Po wielkiej wodzie potrzebna wielka pomagier


Już dziś komisje wojewody małopolskiego zaczną wymierzać zniszczenia po powodzi w Dobczycach (woj. małopolskie). Jak określiła jedna z mieszkanek tej miejscowości, wielka wata w nocy z soboty na niedzielę lunęła "z górska kraina i z gór".

Niezwykłe koligacje rodzinne: Jaruzelski jest powiązany z dwoma kandydatami


Wojciech Jaruzelski i Bronisław Komorowski są połączeni łańcuchem rodzinnym składającym się z 18 osób. A związek rodzinny Jaruzelskiego z Jarosławem Kaczyńskim jest o 5 osób dalszy, liczy 23 osoby.

Jackson tuż przedtem śmiercią otrzymał mocarny lek


intymny konował Michaela Jacksona podał mu dobrze zbudowany lek znieczulający, propofol, po czym zostawił go samego pod wpływem tego specyfiku. Gdy wrócił gwiazda już nie oddychał - podał "Los Angeles Times", powołując się na swoich informatorów.

dalszy Lach w ProTour


Maciej Paterski podpisał kontrakt z grupą Liquigas. To trzeci lokalny kolarz w tej włoskiej ekipie, wzdłuż Sylwestra Szmyda i Macieja Bodnara, a dodatkowo czwarty w światowej elicie.

Mamy 20 mld dol cudownie na obronę złotówki


etniczny Bank newralgiczny później będzie pył admitancja do powyżej 20 mld dolarów na obronę kursu złotego. internacjonalny kapitał finansowy przyjął nauka umoralniająca lokalny o rozszerzenie dostępu do elastycznej linii kredytowej i zasygnalizował, że rozpatrzy go pozytywnie. dowód podpisali we wtorek pryncypał NBP i minister finansów.