Nowak: możliwe ujawnienie stenogramów rozmów premiera


stary gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak uważa, że po odwołaniu szefa CBA Mariusza Kamińskiego biuro może "wypuszczać" materiały kompromitujące polityków. Zdaniem Nowaka, jest możliwe ujawnienie stenogramów z rozmów telefonicznych premiera Donalda Tuska.

Wczoraj w miejscowości Kontrowers w Świętokrzyskiem doszło do wypadku samochodowego, który spowodował jadący po pijanemu mężczyzna. Po rozbiciu samochodu o drzewo porzucił on swe dzieci i zaczął uciekać, tymczasem został pojmany za pośrednictwem policję . w najwyższym stopniu wpływowymi kobietami są u nas żony byłego i obecnego prezydenta Rzeczpospolitej a prezydent Warszawy - wynika z sondażu "Metra" przeprowadzonego pośród posłanek z okazji przypadającego dziś Międzynarodowego Dnia Kobiet. - To nie jest środowisko, które funkcjonuje na wyższym poziomie kultury. Możemy być wyposażonym do czynienia z różnego typu prowokacjami - oświadczył w "Faktach po Faktach" Jacek Kapica. Wiceminister finansów przyznał, że mogą na niego czaić się niebezpieczeństwa ze okolica osób działających w branży hazardowej.Poziom wody w Wiśle na włocławskiej tamie nie podnosi się. Wręcz odwrotnie - w ciągu kilku godzin opadł o kilkanaście centymetrów Jak zapewnia "Super Express", Mikołaj przyniesie nam w tym roku... śnieg. Szóstego grudnia ma rozpocząć sypać. I to bez reszty nieźle, choć nie wszędzie jednakowo. Wiceszef klubu PiS Marek Kuchciński zwrócił się do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska o pilną pomoc dla rodzin ofiar katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem - podało biuro prasowe klubu.

- Sytuacja jest zaskakująca i dramatyczna, bo nie ma osoby, która kieruje ZUS-em - mówi uprzedni zwierzchnik Zakładu, a w tej chwili doradca prezydenta Paweł Wypych. Według niego sprawą bezpiecznego funkcjonowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych powinien zająć się premier.

Mała Róża nie wróci wprawdzie do rodziców - zdecydował poznański sąd. od razu po urodzeniu dziewczę została odebrana matce i trafiła do rodziny zastępczej. Rodzice chcą ją odzyskać. - Ja jej dałem początek życia i chcę ją podchować – mówi ojciec. Od wtorku niektórzy skazani przez sądy za drobniejsze przestępstwa będą mogli odbywać kary wyjąwszy zakładami karnymi - w życie wchodzą prawo wprowadzające system elektronicznego dozoru skazanych.

desperacki w skutkach zakończenie awantury. drapieżny mężczyzna zniszczył kiosk, by capnąć batonik. Interweniujących policjantów ranił nożem. Saperzy zdołali już wykopać znaleziony w ognisko Wrocławia niewybuch z czasów II wojny światowej. Ważący pół tony klops będzie teraz zdetonowany na poligonie. Znalezisko spowodowało nie lada galimatias w mieście - ewakuowano trzy tysiące osób z pobliskich budynków, a na drogach utworzyły się gigantyczne korki. "Nasz Dziennik": Michał Boni to w tej chwili jeden z najważniejszych kandydatów do objęcia wakującego stanowiska wicepremiera.Po oświadczeniu szefa SLD, że ten czeka na zaproszenie do rozmów ze strony Jarosława Kaczyńskiego, boss PiS zadeklarował, że do spotkania dojdzie. - To jest już porzekadło czegoś niezwykle konkretnego. To się spotkam - powiedział w ciągu spotkania z dziennikarzami na Pomorzu. Zapowiedział również, że gdy zostanie prezydentem, szczególnie skupi się na obronie interesu państwa w pobliżu wydobyciu gazu łupkowego. Nieprawidłowości na wielką skalę mogły dysponować położenie w podlegającym Ministerstwu Obrony Narodowej Zakładzie Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, kto zarządza przekazywanymi Polsce przy użyciu NATO pieniędzmi. powiększanie ochrony prawnej policjantów, również w czasie oprócz służbą, przewiduje model nowelizacji Kodeksu karnego i ustawy o policji, którego zupa czytanie odbyło się w środę w Sejmie. Koło DKP-SD zapowiedziało wniosek o odprawa projektu.

Byli prezydenci na pogrzebie Jarugi-Nowackiej


W kościele św. Karola Boromeusza na warszawskich Powązkach rozpoczęła się w czwartek po godz. 10 msza święta pogrzebowa posłanki SLD Izabeli Jarugi-Nowackiej, która zginęła w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Mszę św. celebruje ks. Arkadiusz Nowak.

Graś: Nie było żadnych nielegalnych podsłuchów


reprezentant rządu Paweł Graś powiedział, że minister sprawiedliwości nakazał prokuraturze przejrzeć sprawę nagrania rozmów dziennikarzy niedaleko okazji podsłuchu założonego w związku ze śledztwem ws. korupcji. Zapewnił, że nie było żadnych nielegalnych podsłuchów.

Podano, gdy do lokalny przyjadą rakiety Patriot


Po zakończeniu wszystkich przygotowań i konsultacji, poczynając od ok. 24 maja do Morąga ma po raz pierwszy przyjechać amerykańska bateryjka obrony powietrznej Patriot - powiedział rzecznik MON Janusz Sejmej.

Pobił 1,5 rocznego synka


Półtorarocznego synka pobił po pijanemu 26-latek z Czerwionki-Leszczyn wzdłuż Rybnika (Śląskie). synek z siniakami i zaczerwienieniami trafił do szpitala, a znęcającego się nad rodziną ojca aresztował rybnicki sąd.

Poszukuję firmy budowlanej, w ofercie której znajduje się

kompleksowa budowa Bydgoszcz

oraz oferta na domy energooszczędne. Interesują mnie tylko firmy z okolic Bydgoszczy, a najlepiej z samej Bydgoszczy.

Wiceszef klubu PO: żądam usunięcia Piesiewicza


- Ja, Janusz Palikot, zażądam na posiedzeniu klubu odsunięcia Krzysztofa Piesiewicza. Powinien odejść z klubu PO, a najlepiej w ogóle z polityki - mówił wiceszef klubu PO w Kontrwywiadzie RMF FM.

Propozycja PiS ws. konstytucji; "obecna jest przestarzała"


przełożona klubu PiS Grażyna Gęsicka zaproponowała w środę szefowi klubu PO Grzegorzowi Schetynie powołanie konwentu konstytucyjnego, który miałby wypracować propozycje zmian w ustawie zasadniczej. Szefowie obu klubów rozmawiali około 30 min.

10-latek postrzelił 13-latka


strapiony casus w Zachodniopomorskiem. Podczas zabawy 10-letni chłopiec postrzelił 13-latka. Śrut utkwił w głowie poszkodowanego.

"Grypy nie ma. Szczepionka to gigaprzekręt"


- Obywatele, nie dajcie się ogłupiać! Szczepionka to monumentalny przekręt! Grypy nie ma! Jest na to samo pieniądze koncernów farmaceutycznych! - pisze na blogu w Onet.pl Janusz Palikot.

Celnicy zatrzymali odpady z Wielkiej Brytanii


Ponad 16,5 tony odzieży używanej, starego obuwia, zabawek, torebek, pasków natomiast resztek artykułów gospodarstwa domowego zatrzymali celnicy z Rzepina. odpady te przywieziono do lokalny nielegalnie z Wielkiej Brytanii. Ich importerowi grozi 55 tys. zł grzywny.

Korwin-Mikke: Liczę na 15 procent


Najbardziej udało mi się to, że publikatory przestały mnie traktować jak kompletnego wariata - powiedział podsumowując kampanię wyborczą Janusz Korwin-Mikke.

tarapaty w "procesie w obronie Wałęsy"


Z powodów formalnych nie rozpoczął się nim krakowskim sądem bieg o ochronę dóbr osobistych przeciwko wydawnictwu, które wydało książkę Pawła Zyzaka o Lechu Wałęsie. publikatory nazwały go "procesem w obronie Wałęsy". Sąd odroczył prekluzja rozprawy do 20 października, nakazując stronom uzupełnienie braków i złożenie wszelkich wniosków dowodowych.

krajowy sylwester Farrella i Bachledy-Curuś?


Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell, którzy kilka dni temu ochrzcili w Krakowie syna, spędzą najprawdopodobniej sylwestra w Polsce. Mają się umilać w hotelu wujka polskiej aktorki.

Ułatwienia wyborcze dla osób niepełnosprawnych - projekt zmian


Wprowadzając ułatwienia wyborcze dla osób niepełnosprawnych nadrabiamy zaległości 20. lat polskiej demokracji - przekonywali w czwartek w Sejmie autorzy projektu ustawy o dostosowaniu organizacji wyborów do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaskakująca wyrok klubu PO; "to kredyt zaufania dla Tuska"


Rafał Grupiński, Sławomir Nowak, Janusz Palikot, Mirosław Sekuła, Waldy Dzikowski, Ireneusz Raś, Sławomir Rybicki i Grzegorz Dolniak - tych ośmiu polityków Platformy rekomendował zwierzchnik klubu PO Grzegorz Schetyna na swoich zastępców - dowiedziała się PAP ze źródeł w klubie PO.

Gilowska: Tusk ma jakąś tajemnicę


W rezygnacji Donalda Tuska z ubiegania się o prezydenturę jest jakaś zagadka - uważa Zyta Gilowska. Jak mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", nie przekonują ja tłumaczenia o zamiarze utrzymania władzy czy żyrandolu.