Książę Karol rzuca do kaloszy


Książę Karol odwiedził muzyków i uczestników festiwalu w Glastonbury. Organizatorów imprezy zaszczycił w czwartek – na dzień przed jej rozpoczęciem. - Po 40 latach starań zdobyłem królewską akceptację – powiedział BBC boss festiwalu - Michael Davis.

Banksy, równie modny co zamknięty w sobie brytyjski artysta, którego prace zdobią ściany miast na całym świecie, w niedzielę zadebiutował jak reżyser. Premiera jego filmu dokumentalnego "Exit Through The Gift Shop", to jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznego Berlinale. 8 z 16 Telekamer "Teletygodnia" dla TVN24 i TVN. TVN24 zdobyła Telekamerę dla najlepszego kanału informacyjnego i biznesowego. ilość głosów, z powodu której się to udało, to - uwaga! - 367 tys. 533 głosy. Statuetki otrzymały i Anita Werner z TVN24 natomiast Dorota Gardias z TVN Meteo. widzowie wyróżnili "Mam Talent!", program rewelacyjny TVN natomiast serial "BrzydUla". A jego główni bohaterowie okazali się bezkonkurencyjni w kategorii "Najlepszy aktor/aktorka". Złotą Telekamerę odebrał Szymon Majewski. "Rewers" okrzyknięty najlepszym filmem. produkcja Borysa Lankosza zdobyła Polską Nagrodę Filmową najlepszy uczeń 2010. Nagrodzono także Agatę Buzek, która grała główną rolę w tym filmie. Borysa Szyca uznano, za najlepszą główną rolę męską w "Wojnie polsko-ruskiej". W Teatrze Polskim w Warszawie rozdano Polskie Nagrody Filmowe.Po roku przerwy światowej sławy kompozytor Zbigniew Preisner drugi raz koncertował. W przepięknej ateńskiej sali koncertowej Megaro Mousikis jego muzyki przyszło usłuchać dwa tysiące osób. – Uwielbiam tu grać. Grecy mają podobną duszę do nas. Pokazują, że w muzyce szukają czegoś więcej niż podrobionych, plastikowych panienek – mówi nam Preisner. Tuż po ukazaniu się we Włoszech głośnej książki "Beskidzkie rekolekcje" Wandy Półtawskiej, do księgarń trafił dodatkowy tom poświęcony jej przyjaźni z Karolem Wojtyłą. książka włoskich dziennikarzy Giacomo Galeazziego i Francesco Grignettiego nosi tytuł "Karol i Wanda". Tego lata w Warszawie królowała Madonna, a w Chorzowie U2. Na bardziej wyrafinowanych melomanów nastawił się Poznań. We wtorek ugości angielskie Radiohead. To już trzeci, po występach Nine Inch Niles i Jane’s Addiction, świetny zespół, który wystąpi w tym roku w stolicy Wielkopolski.

prezentacja Robin Hooda Ridleya Scotta otworzył 63. przegląd Filmowy w Cannes. – Arogancko zmieniliśmy historię opowiadaną od tysiąca lat – stwierdził Russell Crowe. – W końcu, cholera, jesteśmy Australijczykami – dodała Cate Blanchett.

Grzegorz Turnau zdradza nie owszem talenty muzyczne, ale i marketingowe. twórca swoją ostatnią akcją sprytnie wyprowadził czwarta władza w pole, rozpuszczając słuchy o swoim zatrzymaniu. - Byłem szczęśliwy, jak się dowiedziałem o Srebrnym Niedźwiedziu dla Romana - mówił w TVN24 doskonały reżyser, Andrzej Wajda. Przyznał, że w tym momencie zadzwonił do Polańskiego, by mu pogratulować i komunikować jak niezwykle cieszy się z jego nagrody. wbrew opiniom części krytyków Wajda podkreślił, że nie jest to "polityczna nagroda", ale drzewo laurowe za "bardzo akuratnie zrobiony i niewymownie sfotografowany film".

Pogrzeb po ponad pięciuset latach od śmierci. W Olsztynie rozpoczynają się trzydniowe uroczystości pogrzebowe wielkiego astronoma, Mikołaja Kopernika. W sobotę jego szczątki zostaną złożone we fromborskiej archikatedrze. Kto pojawi się na festiwalu kina niezależnego w Sundance? Między innymi Ben Affleck, Katie Holmes, raper 50 Cent oraz gwiazdy "Zmierzchu": Kristen Stewart i Dakota Fanning. Festiwal, którego szefem i pomysłodawcą jest Robert Redford, odbędzie się w dniach 21–31 stycznia 2010 w skwer City. Udało jej się przekonać Wisławę Szymborską na szczere wyznania przedtem kamerą. Pomógł gród podwawelski i... papierosy!"Hardkorowe wielbłądy!" - cieszy się 13-letni Flau na widok kopulujących zwierząt. Jest bohaterem kreskówki autorstwa duńskiego laureata Oscara Martina Strange-Hansena. artysta za rządowe finanse proch dać zobaczyć o czym myślą dzieci w wieku 10-13 lat. Wyniki dają do myślenia. W "Pinly&Flau" są latające fekalia, nagie 40-latki i kopulujące wielbłądy. 60. festiwal filmowy w Berlinie otworzy w czwartkowy wieczór film "Apart Together" Wang Quan'ana, laureata Złotego Niedźwiedzia 2007 za "Małżeństwo Tui". nie zważając na tym Berlinale, to 400 filmów, w tym najnowszy, montowany już z aresztu, film Romana Polańskiego. Już w piątek po raz siódmy wystartuje w Warszawie Planete Doc Review. czołowy festiwal filmu dokumentalnego w Polsce rozrasta się z roku na rok i awansuje do grona największych imprez kulturalnych w kraju. W tym roku uświetni go m.in. wizyta Wernera Herzoga, Nicolasa Philiberta i Alana Berlinera. Solą PDR będą jednak bezsprzecznie filmy - w tym roku audytorium będą mogli obejrzeć ich ponad 150.

Najsłynniejszy Edgar w końcu pochowany z honorami


Za życia nikt nie widział w nim wielkiego pisarza. Zmarł jeszcze bardziej niedoceniony - nieżonaty i nieszczęśliwy. Po 160 latach od śmierci Edgar Allan Poe będzie puder drugi, ale za to dziewiczy uczciwy pochówek - donosi BBC.

Chopin umili czas kapitalistom


Od słuchania muzyki klasycznej rzekomo krowy dają więcej mleka. Ale czy utwory Fryderyka Chopina mogą wywrzeć wpływ pozytywnie na giełdowych inwestorów? To się okaże za tydzień.

"Avatar" przegrywa z Irakiem


Chociaż "Avatar" jest typowany jak faworyt Oscarów, to nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) można rozumieć dla filmu w charakterze stracone. celuloid Jamesa Camerona poniósł klęskę. Lepiej poszło zaś filmowi autorstwa byłej żony Camerona.

srebrzysty niedźwiedź obowiązkową rekompensatą?


gros krytyków rozpływa się nad najnowszym filmem Romana Polańskiego, a branża filmowa zarzeka się, że premia na Berlinale dla reżysera nie ma żadnego politycznego podtekstu. Włoska prasa zastanawia się aczkolwiek czy srebrzysty niedźwiedź za "Autora Widmo" to przypadkiem nie badanie zadośćuczynienia?

Znacie jakieś sklepy, gdzie można kupić butle spawalnicze, najlepiej jeśli

butla

miałaby pojemność 8L.

król pop śpiewa po śmierci


W poniedziałek nad ranem na stronie Michaela Jacksona pojawił się nowy utwór. "This Is It", bo tak się nazywa, jest pierwszą piosenką wydaną po śmierci artysty.

Giełdowe jawnie Nocy Muzeów


Tegoroczną Noc Muzeów zrzucić wolno na giełdzie. Parkiet warszawskiej GPW po raz pierwszy zostanie prostolinijny dla zwiedzających w najważniejszą muzealną imprezę roku. Zostanie dla nich otwarty, na co doba niedostępny, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych.

Jarre wylądował w Spodku


To była prawdziwa uczta dla fanów muzyki elektronicznej i wielbicieli spektakularnych widowisk. W katowickim Spodku wystąpił skoro Jean Michel Jarre.

"Zajdle" rozdane


"Światy Dantego" Anny Kańtoch i "Kameleon" Rafała Kosika zostały uznane najlepszymi utworami w dziedzinie fantastyki. Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla zostały wręczone w toku Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki - "Polcon 2009".

sylwetka polskiego konformizmu


Po wielu latach przerwy w twórczości pełnometrażowej, Janusz Morgenstern przedstawia błona fotograficzna "Mniejsze zło". To przypowieść młodego pisarza w czasach peerelowskiej Polski. celuloid jest swobodną adaptacją książki Janusza Andermana pod tytułem "Cały czas". literat i współautor scenariusza pokazuje bohatera będącego mutacją obywatela Piszczyka i Nikodema Dyzmy.

lśnienie fleszy wynagrodził jej brak nominacji


jednak nominacji nie dostała, z pewnością stanowi jeden z najjaśniejszych punktów rozdania Oscarów. idol "Avatara" Zoe Soldana została faworytką fotoreporterów z czerwonego dywanu.

Nie mają łopat, wobec tego będą śpiewać


- Gdybyśmy wszyscy mogli po prostu wziąć łopaty, pojechać tam i pomóc, to już byśmy to zrobili. Najważniejszą rzeczą jaką możemy zrobić, to gromadzić kasa - mówi George Clooney, jaki poprowadzi charytatywny popis gwiazd na pomocnik ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti. Zagrają m.in. Bono, Rihanna, Timbarlake i Shakira.

Śmiertelna pułapka Polańskiego


To ani celuloid polityczny, ani autobiografia – amatorów szufladkowania spotka z pewnością zawód po obejrzeniu najnowszego filmu Romana Polańskiego. Oczekiwano nieco jego głosu w sprawie oskarżenia zza Oceanu, a otrzymano – uniwersalną groteskę o człowieku, który gubi się i wpada w pułapkę. "Autor Widmo" w piątek wchodzi do polskich kin.

Witkacy i Dmowski własnością publiczną


1 stycznia to dwadzieścia cztery godziny Domeny Publicznej. Tego dnia wygasają prawa autorskie do dzieł autorów, którzy zmarli poprzednio 70 laty. W tym roku powszechną własnością stają się dzieła m.in. Romana Dmowskiego, Tadeusza Dołegi-Mostowicza, św. Urszuli, czy Zygmunta Freuda.

Złego słowa o Kapuścińskim


książka "Kapuściński non fiction" mogłaby być prawdziwym hitem. Mogłaby, albowiem wdowa po Ryszardzie Kapuściński nie chce, by książka ilekroć trafiła do księgarń.

Nieletnia i niegrzeczna Angelina


Kusi, uwodzi, pręży się - a ogół to na zdjęciach Harry'ego Langdona. Fotografie 15-letniej Angeliny Jolie trafiły przed chwilą na aukcję "Profiles in History". Na niezmiernie odważną sesję nieletniej Angeliny zgodził się przed niemal dwudziestoma laty jej tatuś Jon Voight.