Milion dolarów za napis Lennona


Milion dolarów - gruntownie tak duża liczba zapłacił na aukcji w Nowym Jorku przemysłowiec za wryty ręcznie przez Johna Lennona wpis piosenki Beatlesów "A Day In The Life" z 1967 roku. utwór znalazła się w słynnym albumie "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band".

- Za rok zaprosimy Billa Clintona. Bo dlaczego nie? – deklarował w Faktach po Faktach TVN24 Jurek Owsiak. Jak dodał, postój Woodstock ma zasadę, że czynnych polityków nie zaprasza. A co więcej gdyby, to Lech Kaczyński pewno nie ma w sobie tak wiele magnesu, by wydostać młodych ludzi. Nie Polacy, a Litwini i Białorusini, i nie pod Grunwaldem, a Żalgrisem - tak zwycięstwo nad Krzyżakami będzie wyglądać w wydaniu litewsko-białoruskim. celuloid pokazujący ich wersję bitwy będzie raczyć się 6 milionów dolarów - donosi "Gazeta Wyborcza". Ile białych kropek znikło w jego paszczy, tego nie wie nikt. Pac-Man ma już 30. lat i wciąż chciwy apetyt.Stephen Gately proszek ledwo 17 lat, gdy - jako członek boysbandu Boyzone - stał się idolem nastolatek. W sobotę w wieku 33 lat zmarł na Majorce. Janda, Kayah, Górniak, Madonna i... polscy politycy. Oto niektórzy bohaterowie książki, której propozycję napisania otrzymał Robert Kozyra. coraz przeciętny film w dorobku Romana Polańskiego nie był tak pożądany - zwłaszcza w Berlinie, dokąd dziś odbyła się międzynarodowa premiera "Autora widmo". - To niezmiernie smutne i dziwne, że Polańskiego nie ma tu dzisiaj z nami. Tym bardziej, że jest odpowiedzialny za każdy najmniejszy część tego filmu - mówił w Berlinie Evan McGregor, odtwórca tytułowej roli. błona fotograficzna został przyjęty oklaskami.

z wykorzystaniem lata trwał spór o to, czy wystawiona w XVIII wieku wprawa "Podwójne kłamstwo" ("Double Falsehood") to ano dzieło słynnego Williama Szekspira. Dziś naukowcy mają pewność, że pióro mistrza miało porcja w powstaniu tego dramatu.

Do kin wchodzi dokument o polskiej scenie rockowej walczącej z PRL. W "Beats of freedom - Zew Wolności" usłyszymy antykomunistyczne głosy m.in. Kazika Staszewskiego, Tomka Lipińskiego, Kory Jackowskiej. wprawdzie w programie festiwalu zabrakło polskich filmów, nie wyjedziemy zatem z pustymi rękami. Aktorka Agata Buzek znalazła się w gronie 10 europejskich aktorów, którym przyznano tytuł Shooting Star 2010. To program, który ma awansować młodych, utalentowanych aktorów europejskich.

Z trzydniowym opóźnieniem z powodu żałoby narodowej, startuje przegląd Off Plus Camera w Krakowie. Bez Colina Farrella i Alicji Bachledy-Curuś, ale za to z mnóstwem interesujących projekcji i konkursów, akcja oficjalnie rusza o godz. 19 w kinie Kijów. Już jest dodatkowy album filatelistyczny z serii "...& The City". Po płytach z bluesem, klasyką czy soulem zasoby ludzkie z wydawnictwa My Music po raz kolejny sięgnęli po nagrania jazzmanów. Brytyjski kategoria postanowił dać sobie radę narastającemu problemowi spadku popularności bibliotek. Brytyjczyków do odwiedzania świątyń wiedzy mają zachęcić m.in. darmowe e-booki i kawa."Tsunami zabiło sto razy więcej ludzi niż 11 września. Planeta jest brutalnie potężna. Miej dla niej respekt. Chroń ją" - taki przekaz chciała obwołać światu brazylijska filia reklamowa. W tym celu postawiła zanim widzami wieże WTC, a dookoła nich - rój samolotów. obraz filmowy od kilku dni bulwersuje, budzi dyskusje i pytanie: czy cel uświęca środki, a reklama społeczna ma prawo przekraczać tyle granic? Z czym kojarzy się festiwal piosenki w San Remo? Od aktualnie z pewnością z półnagą kobietą pławiącą się w kieliszku szampana. Takie odważne show przedstawiła w pierwszym dniu imprezy amerykańska tancerka i aktorka Dita von Teese. Jej występ, jednakowo zresztą jak tożsamy festiwal ostro skrytykowała włoska prasa. - To festiwal obłudy - podsumowała zwięźle "La Repubblica". Wuj Boonmee, jaki potrafi przyzwać swoje poprzednie życia Apichatponga Weerasethakula zdobył tegoroczną Złotą Palmę festiwalu w Cannes. Nagrody za reżyserię i dla najlepszej aktorki poszły we francuskie ręce Mathieu Amalric i Juliette Binoche, a Palmę dla najlepszego aktora podzielili pośrodku sobą Javier Bardem i Elio Germano.

100 milionów dolarów za zabawę w kowbojów


uczta w kowbojów i Indian jeszcze nigdy nie była tak droga. Najnowszy hit na rynku gier video pozwalający na manifestacja się w rolę rewolwerowca z Dzikiego Zachodu, kosztował ok. 100 mln dolarów. Zainwestowane w powstanie gry pieniądze szybko się natomiast zwrócą, bo "Red Dead Redemption" sprzedaje się jak świeże bułeczki.

Rabczewska w szpitalu


Jak wynika z informacji zamieszczonej na blogu Doroty "Dody" Rabczewskiej, piosenkarka ponownie doznała urazu kręgosłupa, w wyniku czego odwołuje wszystkie planowane na bliźni okres koncerty.

Nadzy górnicy w proteście w przeciwieństwie wysokim podatkom


W Katowicach, w Teatrze Śląskim jest dozwolone dosięgać wzrokiem wystawę obrazów pod tytułem "Górnicy w łaźni". Obrazy stworzyła śląska artystka o pseudonimie "Magdalena", aby co do jednego z górnikami zaprotestować w ten podejście przeciwko wysokim podatkom od pracy w Polsce.

Akordeon to nie wstyd


- Chodziło mi o odczarowanie akordeonu, bo był kojarzony z muzyką biesiadną, niskich lotów - zdradził Marcin chłopak w programie "24 godziny". - To człek z ogromną pasją. gdy staje na scenie i zaczyna grać, brzmi jak orkiestra - chwalił zwycięzcę reżyser "Mam Talent" Wojciech Iwański.

We Wrocławiu można przeprowadzić skuteczne

regeneracja dpf wrocław

a na usługę otrzymujesz gwarancję.

"Nie jestem sprośny. Prawdziwe szanty są o cyckach i bzykaniu"


Nową płytą doprowadził do szału miłośników szant, zaskoczył swoich fanów i spełnił rojenie o solowym debiucie. Frontman grupy Lao Che Hubert Dobaczewski, alias "Spięty" zdradził nam dlaczego w tawernach dostałby kuflem od piwa, po co na najnowszej płycie śpiewa o bzykaniu i z jakiego powodu nowa krążek Lao Che będzie "absurdalna" spod znaku "pierdzenia pachą" .

Raper idzie siedzieć


pokupny amerykański raper Lil Wayne późniejszy rok, a chyba że będzie dobrotliwy - osiem miesięcy, spędzi w nowojorskim więzieniu. Powód? Nielegalne tytuł własności broni.

Hollywood o wojnie w Gruzji


Reżyser "Szklanej Pułapki 2" opowie o zeszłorocznej wojnie Rosji z Gruzją. Zdjęcia już ruszyły, we wtorek w Tbilisi będzie kręcona scena wiecu, na którym był będący na czasie także Lech Kaczyński - podaje gruziński brama Civil.ge. Micheila Saakaszwilego zagra Andy Garcia, nie wiadomo, kto - i czy w ogóle - wystąpi w roli polskiego prezydenta.

dziewiczy tryumfator nagrody im. Kapuścińskiego


Jean Hatzfeld - autor książki "Strategia antylop" - został pierwszym laureatem Nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego za dokument literacki. - To lektura o trudnym pojednaniu po krwawej wojnie domowej w Ruandzie - powiedziała przewodnicząca jury nagrody, Małgorzata Szejnert.

wstrząs w służbie reklamy


"Tsunami zabiło sto cięgi więcej ludzi niż 11 września. Planeta jest brutalnie potężna. Miej dla niej respekt. Chroń ją" - taki przekaz chciała obwołać światu brazylijska agencja reklamowa. W tym celu postawiła przedtem widzami wieże WTC, a dookoła nich - rój samolotów. film od kilku dni bulwersuje, budzi dyskusje i pytanie: czy cel uświęca środki, a reklama społeczna ma rozporządzenie przekraczać tyle granic?

Ostatnie miesiące życia Jacksona na ekskluzywnych pokazach


Film bazujący na ostatnich próbach Michaela Jacksona nim powrotem na scenę gotowy będzie za dwa miesiące. Pod wystarczy października - jak zapewnił ówczesny choreograf gwiazdora Kenny Ortega - fani "króla popa" ujrzą swojego idola takiego, jakim go coraz nie widzieli.

sekcja zwłok Brittany nie bacząc na woli męża


Mąż zmarłej aktorki Brittany Murphy nie chce autopsji żony, jednak portal TMZ podaje, że gabinet koronera w Los Angeles zarządziło jej przeprowadzenie. Murphy, idol m.in. filmu "8. mila", zmarła w niedzielę w wieku ledwo 32 lat, najprawdopodobniej na wielki zawał serca. Brytyjska bulwarówka "The Sun" pisze jednak, że mógł ją zabić lek, zażywany też przy użyciu Michaela Jacksona.

Noblistka: Nie chciałabym zatrzymać się jawnie rozszarpana


Nie jestem żadną gwiazdą i nie chciałabym zatrzymać się jawnie rozszarpana. Wolę pracować tak, jak zwykle, w ciszy - jeszcze wczoraj mówiła Herta Mueller. Dziś głośno jest o niej na całym świecie, bo Niemka rumuńskiego pochodzenia została laureatką literackiej nagrody Nobla.

przedstawienie z konfesjonałem w tle


Bez alkoholu, bez narkotyków i bez tytoniu - za to z głośną muzyką i tańcami do upadłego. A po koncercie pacierz w kaplicy. Ponad 1,5 tys. młodych osób bawiło się na pierwszej części festiwalu "3R for Trinity", która odbyła się w Łodzi.

Paryż świętuje rocznica urodzin "Asterixa"


Niski, wąsaty, gdy wypije - mocarny jak armia. śmiałek słynnej francuskiej serii komiksów, Asterix, natomiast jego kompani w czwartek obchodzą 50-te urodziny. W najpopularniejszych miejscach stolicy Francji pojawiły się z tej okazji gigantyczne rzeźby i obrazy przypominające o przygodach pewnej galijskiej wioski, która w życiu nie została zdobyta przez Cezara.

Tysiące godzin przy pianinie. "To jak lot na księżyc"


Na tej scenie występowali najwięksi. obecnie dołączył do nich Marc Yu. Scena to słynna Carnegie Hall, a Yu ma skoro tylko 10 lat.