Pac-Manowi stuknęła 30-tka


Ile białych kropek znikło w jego paszczy, tego nie wie nikt. Pac-Man ma już 30. lat i permanentnie spragniony apetyt.

W niedzielę w Warszawie zmarł Jerzy Turek - jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów, odtwórca wielu niezapomnianych teatralnych i filmowych ról. Informację o śmierci aktora potwierdził jego syn Piotr. W połowie ubiegłego roku człowiek teatru miał porażenie mózgu. Twórcy gier biorą się za polską historię. Rajdy Lisowczyków, szarże husarzy czy łupieżcze wyprawy Kozaków mają wywabić graczy i lojalnie sprezentować rzeczywistość dawnych wieków. O najnowszej produkcji "Polskie Imperium: od Krzyżaków do Potopu", portal tvn24.pl rozmawiał z zaangażowanym w jej powstanie historykiem i pisarzem, Jackiem Komudą. Colin Farrell i Alicja Bachleda-Curuś na krakowskim festiwalu kina niezależnego Off Plus Camera. Gwiazdorska para promować będzie własny najpóźniejszy błona fotograficzna "Ondine", na planie którego się poznali. Jak się dowiedzieliśmy, co do jednego z reżyserem Neilem Jordanem spotkają się też publicznością.Tegoroczną Noc Muzeów spędzić jest dozwolone na giełdzie. Parkiet warszawskiej GPW po raz dziewiczy zostanie prosty dla zwiedzających w najważniejszą muzealną imprezę roku. Zostanie dla nich otwarty, na co dzień niedostępny, własny Depozyt Papierów Wartościowych. najświeższy celuloid braci Coen "A Serious Man" został wybrany z wykorzystaniem CNN najlepszym filmem 2009 roku. Wyprzedził klisza animowany japońskiego geniusza Hayao Miyazakiego "Ponyo", opowiadający o przyjaźni niezwykłej rybki i pięcioletniego chłopca. Trzecie pozycja przypadło Quentinowi Tarantino. Zrobiły film o ofiarach gwałtów, potem przed kamerą posadziły gwałcicieli. - Oni nie urodzili się tacy. Ale wojna zmieniła ich w, jak sami mówią, zwierzęta - mówią bliźniaczki dokumentalistki Ilse i Femke van Velzen, które na Doc Review pokazały swój celuloid "Gwałt na wojnie"

"Królik po berlińsku" w reżyserii Bartka Konopki to lokalny jedynak w walce o tegorocznego Oscara. Polacy będą wyczekiwać na orzeczenie amerykańskich akademików filmowych w kategorii krótkometrażowy film dokumentalny. Wielkiego zaskoczenia podczas ogłaszania nominacji nie było. Za małe można ocenić fakt, że wychwalany przez krytyków i widzów "Avatar" otrzymał "tylko" dziewięć szans na statuetkę. Kto wygra, dowiemy się 7 marca.

W wieku 98 lat zmarła urodzona we Francji amerykańska rzeźbiarka Louise Bourgeois. Była uważana za jedną z najwybitniejszych postaci sztuki współczesnej. Od 1 stycznia studenci psychologii nie muszą wydawać pieniędzy na książki Zygmunta Freuda, reżyserzy egzaminować o zgodę na wystawienie Witkacego, a fani Romana Dmowskiego kupować "Myśli nowoczesnego Polaka". ogół - legalnie, w oryginale - można ściągnąć z internetu. Ich dzieła przechodzą do domeny publicznej.

Dennis Hopper - reżyser i odtwórca jednej z głównych ról w słynnym filmie "Easy Rider" otrzymał swoją płytę na Hollywoodzkiej Alei Gwiazd. artysta jest z trudem schorowany - ma raka prostaty, a forma jego zdrowia nie pozwala na kontynuowanie chemioterapii. Jak wyglądali i co robili w młodości? Kto pisał listy do generała Jaruzelskiego? Kto kupił magnetowid w zamian kombajnu? Na te, natomiast na całą masę innych pytań oddźwięk przynosi książka "Pokolenie '89, inaczej dzieci PRL-u w wolnej Polsce", w której znani aktorzy, muzycy, politycy, dziennikarze i sportowcy opowiadają dziennikarce TVN24 Beacie Tadli o dzieciństwie w PRL-u, a również szansach, jakie dał im rok 1989. Norweski archeolog i biznesmen Hans Gude Gudesen, jaki kupił dom Ingmara Bergmana na wyspie opodal Gotlandii, zamierza uczynić tam główny punkt sztuki. Przedsiębiorca uzyskał na to zgodę rodziny reżysera - poinformowały w piątek szwedzkie media.wszechnica Adama Mickiewicza dołączył do światowego grona uczelni, które oszalały na punkcie hasła "LipDub". Brzmi tajemniczo, ale jeśli pamiętacie "Mini Playback Show", w którym wystylizowane dzieciaki śpiewały z playbacku przeboje gwiazd muzyki, nie powinniście posiadać problemu ze zrozumieniem tej mody. Beyonce (10 nominacji), Taylor Swift (osiem) i Lady Gaga (pięć nominacji) mają największe szanse na zdobycie nagrody Grammy. O tym, kto dostanie tę prestiżową nagrodę (zwaną "muzycznym Oscarem"), dowiemy się już w niedzielę. Wśród potencjalnych nagrodzonych mogą znaleźć się też m.in. tacy giganci jak U2, Green Day, Eric Clapton czy AC/DC. W przyszłym roku Roger Waters, uprzedni lider zespołu Pink Floyd, rusza w trasę koncertową z legendarnym spektaklem "The Wall". Tournee obejmie 30 europejskich miast, w tym również Polskę. twórca przyjedzie do Łodzi 18 kwietnia.

Jurek Owsiak powiedział: "Idźcie już do domu"


Takiego festiwalu jeszcze w Polsce nie było. Na 15 edycji Przystanku Woodstock, w prosto 40 lat po amerykańskim legendarnym festiwalu, w Kostrzynie nad Odrą zjawiło się rekordowo masa ludzi - bez mała pół miliona.

Fatalna aura fanów Eltona nie zatrzymała


Elton John przyjechał do Polski. Brytyjski gwiazdor zaprezentował w Warszawie na przestrzeni 2,5 godzinnego koncertu 25 swoich największych utworów. opodal fatalnej pogody i ulewnego deszczu publiczność żywiołowo reagowała na hity "I'm still standing" czy "Rocket Man".

Lynch pod szklanym dachem


- twórca nie musi cierpieć, aby dać zobaczyć gehenna (...). A żyjemy w mrocznym, pełnym problemów świecie - mówi o sobie David Lynch w specjalnym wywiadzie dla tvn24.pl. O prognozie pogody dla kina, strachu poprzednio śmiercią tudzież jego planach dotyczących Polski.

"Dali z siebie wszystko"


"Niezapomniane przeżycie, dali z siebie wszystko" - fani Depeche Mode ze środowego koncertu - pierwszego w Polsce - wychodzili pełni zachwytu. Ale na tym nie koniec. W czwartkowy wieczór na scenie łódzkiej Atlas Areny brytyjska grupa da kolejny koncert.

Gdzie kupię trwały

namiot

imprezowy, znacie jakieś firmy, które produkują namioty imprezowe?

Ostatnia salsa Wolszczak


Grażyna Wolszczak najgorsza, a Zygmunt Chajzer optymalny w szóstym odcinku programu. Co jeszcze się działo?

Była manipulacja, World Press Photo odbiera nagrodę


Stepan Rudik, ukraiński fotograf, jaki zdobył 3. nagrodę w kategorii Sports Features - stories (Prezentacje sportu – reportaż), został zdyskwalifikowany przez World Press Photo. Powód? Organizatorzy konkursu dostrzegli w jego zdjęciu manipulację.

"Car" poprowadzi rozmowę o "Katyniu"


nadawanie "Katynia" w rosyjskiej telewizji nabiera raz po raz większej rangi. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", dyskusję po niej ma poprowadzić najbardziej możny z filmowców w Rosji, znany jako "carem kina" Nikita Michałkow.

Nazi kurzajka Miki straszy Poznaniaków


Naga kobieta z twarzą Myszki Miki na tle ogromnej swastyki. na dole podpis: Poznań stolicą światowej sztuki. Artystyczna prowokacja czy kontrowersyjna reklama? - To bezprawie budowlana - mówi poznański konserwator zabytków Maria Strzałko.

Rabczewska w szpitalu


Jak wynika z informacji zamieszczonej na blogu Doroty "Dody" Rabczewskiej, piosenkarka raz jeszcze doznała urazu kręgosłupa, w wyniku czego odwołuje wszystkie planowane na bliźni czas koncerty.

królewska gra z pojedynku ze Śmiercią za 143 tys. dol


337 przedmiotów należących do słynnego reżysera Ingmara Bergmana sprzedano na aukcji za 18 milionów koron szwedzkich. W ofercie były m.in. szachy z filmu "Siódma pieczęć". Krzyżowiec, w którego wcielił się Max von Sydow, gra nimi partię ze Śmiercią, chcąc odwlec chwilę swojego zgonu.

"Dama z łasiczką" przyjechała do Warszawy


Jeden z najważniejszych obrazów światowej kultury w Warszawie. "Damę z Grosnostajem" Leonarda da Vinci, znajdującą się na codzień w Muzeum Czartoryskich można spozierać od 17. do 30. maja w Zamku Królewskim. co do jednego z nią z remontowanego krakowskiego muzeum przyjechało kilkanaście innych eksponatów.

Zaskakujący dwaj i 19-latka w finale "Mam talent!"


Do wielkiego finału programu "Mam Talent!", jako pierwsza awansowała 19-letnia wokalistka Anna Teliczan. Drugie i trzecie położenie należało do MADOXA natomiast dwoje Kruk i Blacha.

Striptiz na "festiwalu obłudy"


Z czym kojarzy się festiwal piosenki w San Remo? Od teraz z pewnością z półnagą kobietą pławiącą się w kieliszku szampana. Takie odważne show przedstawiła w pierwszym dniu imprezy amerykańska tancerka i aktorka Dita von Teese. Jej występ, równie notabene jak jednakowy przegląd ostro skrytykowała włoska prasa. - To festiwal obłudy - podsumowała krótko "La Repubblica".

Robin Hood zaśpiewał Jacksona


bożyszcze Hollywood Russel Crowe, ku ogromnemu zdumieniu turystów i rzymian wystąpił w sobotę na Placu Hiszpańskim z krótkim koncertem. Towarzyszyła mu zespół Merry Men, złożona z aktorów grających w filmie Robin Hood, w którym Crowe wcielił się w tytułową rolę.

hetman z Krakowa zawita na stołeczny Zamek?


"Damę z łasiczką" niewykluczone, że już lada dzień będzie można podziwiać na Zamku Królewskim w Warszawie. - Goszczenie dzieła tej klasy to byłby wielgachny zaszczyt - mówi rzeczniczka Zamku.