edytor w tej chwili odsunięty od "Wiadomości"


Bogdan Ulka, wydawca porannych i popołudniowych "Wiadomości" w TVP 1, został odsunięty od programu, bo nie wypełnił polecenia kierownika redakcji Jacka Karnowskiego.

Agora SA nie otrzyma od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji więcej czasu na inwestycja kanału muzyczno-rozrywkowego tuba TV. Do kiosków po czteroletniej przerwie powrócił miesięcznik "GameStar" (IDG Poland SA), zwrócony do pasjonatów gier komputerowych. kazus na rynku pracy dla dziennikarzy w ciągu ostatnich miesięcy stała się dramatyczna, a będzie jeszcze gorzej. Do takiego przekonania doszli uczestnicy wczorajszej debaty "Czy wszyscy dziennikarze skończą pod pośredniakiem?".Miesięcznik ”Enter – najlepsze programy” (Burda publikatory Polska) zadebiutuje w nakładzie 150 tys. egz. 38 dziennikarzy duńskiej prasa "Politiken" w zamieszczonym w sobotę na jej łamach liście sprzeciwia się przepraszaniu muzułmanów za opublikowanie w 2008 roku karykatury Mahometa. Eska rock organizuje trasę koncertową, w ramach której w 15 miastach polski zagrają Lipali i Ocean.

Transmisje Formuły 1 po trzech wyścigach przyciągają do Polsatu średnio 2 mln widzów – pod względem udziału w rynku stacja w czasie ich nadawania wyprzedza konkurencję.

Wydawcy dzienników regionalnych w poniedziałek wprowadzą na bazar plik reklamowy Big Press. Wspólna podaż Mediów Regionalnych, Polskapresse, Edytora i Express Media obejmie 20 tytułów regionalnych. TV Rzeczpospolita Polska uruchamia impresariat dla swoich gwiazd. Będzie funkcjonował w ramach biura koordynacji programowej.

Reklamy, które w sobotę, po informacji o tragedii w Smoleńsku, zniknęły z głównych telewizji i z wielu rozgłośni radiowych, na razie nie wracają na antenę. W grudniu br. telefonistka kablowy UPC Kraj nad Wisłą wprowadzi usługę VoD "UPC na żądanie". Najnowsze wydania tygodników "Fakty i Mity" (Błaja News) a "Nie" (Urma) mają na jedynkach niestosowne treści pod sobotniej katastrofy. Wydawcy przepraszają za to na stronach internetowych pism.filia informacyjna New York Times nowość Service zwolni większość dziennikarzy i przeniesie się na Florydę. dwa osoby będą się ubiegać o pozycja prezesa Polskiego Radia, a dziesięć – o cztery miejsca członków zarządu spółki. Wczoraj otwarto zgłoszenia od kandydatów. Moskiewski sąd odrzucił pozew podającego się za wnuka Stalina Jewgienija Dżugaszwilego złożony naprzeciw dziennikowi (ukazuje się trzy baty w tygodniu) ”Nowaja Gazieta” w związku z rozpowszechnianiem ”oszczerstw” na temat Stalina

TVP Parlament przejmie obrady Sejmu


telewizornia Rzeczpospolita Polska SA znów chce mieć kanał TVP Parlament. – Chcielibyśmy uruchomić ten kanał w ciągu kilku tygodni – zapowiada Daniel Jabłoński, p.o. wyraziciel TVP.

Marek nocny marek będzie prezesem Axel Springer


Od lutego Marek sowa będzie prezesem wydawnictwa Axel Springer Polska, gdzie zastąpi Floriana Felsa - podała spółka w komunikacie. Sowa to m.in. b. stary Agory.

Teleturnieje TVP 2 będą konkurowały z "Wiadomościami"


Wiosną teleturnieje w TVP 2 będą rywalizować z "Wiadomościami" w TVP 1 – na boku dowiedział się "Presserwis".

Dziennikarze TVP nie muszą udowadniać, że płacą subskrypcja


Pracownicy i współpracownicy białostockiego oddziału Telewizji Polskiej nie będą musieli udowadniać swoim szefom, że regularnie płacą subskrypcja RTV. Mimo uchwały zarządu TVP w tej sprawie szef oddziału nie wymaga udowadniania płacenia abonamentu.

Gdzie znajduje się

firma budowlana Bydgoszcz

która buduje kompleksowo i posiada również w ofercie domy energooszczędne i domy pasywne. Najlepiej jeśli będzie to firma z Bydgoszczy.

Andrzej Szwabe nowym prezesem Radia Lublin


Nowym prezesem Radia Lublin został wieloletni lubelski dziennikarz, niedawno związany z PAP, Andrzej Szwabe. Wyboru dokonała w środę Rada Nadzorcza Radia Lublin - podało radio na swojej stronie internetowej.

Canal+ proponuje okrągły stół w sprawie piłki


Canal+, pokazujący piłkarską Ekstraklasę, wystąpił z inicjatywą zorganizowania okrągłego stołu dla polskiej piłki.

Nowa ramówka TVP Info


W nowej ramówce kanał TVP Info chce wprowadzić wieczorny dziennik ”Zdarzyło się dziś” zamiast aktualnie nadawanego programu "Minął dzień".

Dziennikarze Trójki w ostrym sporze z prezesem


Dziennikarze Programu III Polskiego Radia rozważają wejście w spór uniwersalny z dyrektorem stacji Jackiem Sobalą. Uważają, że jego decyzje zagrażają wizerunkowi Trójki "jako obiektywnego medium", jak stwierdzili w skierowanym do niego piśmie.

”K Mag” uruchomił serwis dla młodych twórców


czasopismo K Magazine, wydawca miesięcznika ”K Mag”, uruchomiło wersję testową serwisu internetowego Kmag.pl.

"Studio Lotto" po przeniesieniu straciło 1,2 mln widzów


Transmisje losowań gier Totalizatora Sportowego gromadzą w TVP Info dużo mniej widzów, niż miały w Polsacie, choć poprawiają wyniki kanału TVP.

Ks. Kazimierz nocny marek laureatem nagrody NBP


Ks. Kazimierz Sowa, dyrektor kanału Religia.tv, został laureatem tegorocznej edycji nagrody NBP im. Władysława Grabskiego.

TVS bez redakcji sportowej


dyrekcja kanału TVS zdecydowało o zlikwidowaniu redakcji sportowej i usunęło z ramówki dzienny program biznesowy.

Sondaż: jedenasta muza kłamie? Polacy tak nie sądzą


Największym zaufaniem Polaków cieszą się telewizje – wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS.

gród Muzyki dostępne z wykorzystaniem komórkę dzięki Gaga


14 stacji Miasta Muzyki znalazło się na testowej wersji platformy Gaga, która umożliwia dostęp do rozgłośni za pomocą telefony komórkowe.

agencja TVN obsługuje Igrzyska Olimpijskie w Vancouver


agencja TVN (TVN news & Services Agency) będzie obsługiwała tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Vancouver. Zbudują atelier w bezpośrednim sąsiedztwie wioski olimpijskiej, z widokiem na BC Place, nad którym będzie wznosić się znicz olimpijski.