Noel Gallagher zostawia brata w Oasis


Gitarzysta, kompozytor i autor tekstów piosenek Noel Gallagher oświadczył, że opuszcza zespół Oasis. Powiedział, że nie może już dłużej pracować ze swoim bratem Liamem, wokalistą grupy.

W Katowicach, w Teatrze Śląskim jest dozwolone oglądać wystawę obrazów pod tytułem "Górnicy w łaźni". Obrazy stworzyła śląska twórczyni o pseudonimie "Magdalena", aby co do jednego z górnikami zaprotestować w ten droga przeciwko wysokim podatkom od pracy w Polsce. OFF Festival, jedno z ważniejszych wydarzeń na muzycznej mapie Polski, nie zagra już w Mysłowicach. artysta imprezy Artur Rojek ogłosił, że od tego roku przenosi się ona do Katowic. Za okoliczność przeprowadzki stary festiwalu podaje polityczną sytuację w Mysłowicach i nieprzychylność lokalnych władz. Pięć obrazów: Picassa, Matisse'a, Braque'a, Legera i Modiglianiego, wartych ok. 500 mln euro, skradziono z Muzeum Sztuki Nowoczesnej Miasta Paryża. Złodzieje mieli ułatwione obowiązek - podług dziennika "Le Parisien", w placówce od dwóch miesięcy nie działał alarm.Gwiazdor Hollywood Russel Crowe, ku ogromnemu zdumieniu turystów i rzymian wystąpił w sobotę na Placu Hiszpańskim z krótkim koncertem. Towarzyszyła mu grupa Merry Men, złożona z aktorów grających w filmie Robin Hood, w którym Crowe wcielił się w tytułową rolę. Metroseksualny Janosik, naturalistycznie pokazane stosunek i przemoc i ofiara losu góralskiej gwary - najnowsza model legendy o polsko-słowackim Robin Hoodzie to nie jest klasyczne film spod znaku kierpców i ciupagi. I wszelako dla fanów Marka Perepeczki film Agnieszki Holland i Kasi Adamik przypuszczalnie być mocno zaskakujący, powinno się porównać obie produkcje. Wuj Boonmee, kto potrafi przywołać swoje poprzednie życia Apichatponga Weerasethakula zdobył tegoroczną Złotą Palmę festiwalu w Cannes. Nagrody za reżyserię i dla najlepszej aktorki poszły we francuskie ręce Mathieu Amalric i Juliette Binoche, a Palmę dla najlepszego aktora podzielili między sobą Javier Bardem i Elio Germano.

- To jest taka ileś reklama naszej historii. Są w niej skróty, uproszczenia. Opiera się głównie na mocnych, wizualnie atrakcyjnych momentach - o "Animowanej historii Polski", 8-minutowym filmie stanowiącym jedną z atrakcji polskiego pawilonu na EXPO 2010 w Szanghaju, mówi w TVN24 jej reżyser, Tomasz Bagiński. I zdradza, że film ma duże szanse na premierę w internecie, a w 3D także w polskich kinach.

impreza w kowbojów i Indian jeszcze nigdy nie była tak droga. najświeższy hit na rynku gier video pozwalający na wcielenie się w rolę rewolwerowca z Dzikiego Zachodu, kosztował ok. 100 mln dolarów. Zainwestowane w powstanie gry pieniądze szybko się chociaż zwrócą, bo "Red Dead Redemption" sprzedaje się jak świeże bułeczki. Powoli zbliżamy się do końca castingowych zmagań i ostatecznego wyboru jury. Wkrótce dowiemy się, którzy uczestnicy byli na tak wiele utalentowani, by zasłużyć na kariera do półfinałowej 40-tki.Sprawdźcie co armata się podczas piątego odcinka nowej edycji programu MAM TALENT!

audycja "Szkło Kontaktowe" kończy pięć lat. - Jesteśmy dużą poradnią zdrowia psychicznego - podsumowuje działalność programu jeden z jego prowadzących, Marek Przybylik. Nie byłoby jakkolwiek "Szkła" bez jego widzów, którzy przysyłają SMS-y, e-maile i dzwonią, iżby wspólnie pośmiać się z codziennych absurdów. Wybierz najlepszy SMS "Szkła kontaktowego". Bono - prowadzący grupy U2 trafił w piątek do szpitala w Monachium - podała oficjalna pagina internetowa zespołu U2.com. Muzyk dostał kontuzji kręgosłupa w toku przygotowań do trasy koncertowej zespołu i musiał ukończyć operację. Nie wiadomo, jak wyjdzie ze szpitala. Kusi, uwodzi, pręży się - a pełnia to na zdjęciach Harry'ego Langdona. Fotografie 15-letniej Angeliny Jolie trafiły właśnie na aukcję "Profiles in History". Na nadzwyczaj odważną sesję nieletniej Angeliny zgodził się przed nieomalże dwudziestoma laty jej tata Jon Voight.Homer Simpson, nokautując Harry'ego Pottera i Buffy, został pokupny za najwspanialszego bohatera filmu i telewizji ostatniego XX-lecia. Przynajmniej za pomocą czytelników "Entertainment Weekly". sześć nagród dla "Avatara", ale najważniejsze – za film i reżyserię – zgarnął wojskowy sztuka "The Hurt Locker". Smakiem obeszła się ekipa "Dziewięć" - żadna z 10 nominacji nie zmieniła się w nagrodę. Najlepsze filmy 2009 roku tym co do jednego wybrali krytycy. - To jest taka trochę reklama naszej historii. Są w niej skróty, uproszczenia. Opiera się głównie na mocnych, wizualnie atrakcyjnych momentach - o "Animowanej historii Polski", 8-minutowym filmie stanowiącym jedną z atrakcji polskiego pawilonu na EXPO 2010 w Szanghaju, mówi w TVN24 jej reżyser, Tomasz Bagiński. I zdradza, że klisza ma duże szanse na premierę w internecie, a w 3D oraz w polskich kinach.

Reżyser: "Różyczka" nie jest o Jasienicy. Mam czyste etyka


Jan Kidawa-Błoński, reżyser "Różyczki", zapewnia, że kanwą filmu nie jest bajka pisarza Pawła Jasienicy. Innego zdania jest córka, która nie życzy sobie nawiązywania do postaci ojca w kontekście filmu.

Ach co to była za noc!


Dziesiątki muzeów, setki galerii i tysiące zwiedzających. Za nami kolejna Noc Muzeów, już siódma. W całej Polsce do późnych godzi nocnych, Polacy chłonęli kulturę.

Sheen groził żonie, że ją zabije?


Przyłożył swojej żonie nóż do gardła i groził że ją zabije, tylko za to - zdaniem serwisu BBC - aktor Charlie Sheen trafił do więzienia podczas faktyczność Bożego Narodzenia. Do mediów wyciekło nagranie rozmowy Brooke Mueller Sheen i funkcjonariuszki z 911.

O pracoholiczkach i troglodytach "Brzydka prawda"


Kto się lubi, ten się czubi, mężczyźni są prości w obsłudze, a najlepszym przyjacielem kobiety jest stanik typu push-up - te niezbyt skomplikowane i jakim sposobem odkrywcze prawdy przypomina komedia romantyczna z Katherine Heigl i Gerardem Butlerem. "Brzydka prawda" wchodzi do kin.

Gdzie kupię trwały

namiot

imprezowy, znacie jakieś firmy, które produkują namioty imprezowe?

Szyc zagra z McConaugheyem?


Borys Szyc otrzymał propozycję zagrania w ekranizacji komiksu "Funky Koval". Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to artysta dramatyczny zagra z Matthew Mcconaugheyem.

"Rękopisy nie płoną". Ale kosztują


W średniowieczu były warte kilka wiosek, dzień dzisiejszy - ponad 20 milionów dolarów. To wydatek, na który musi się przygotowywać laik manuskryptów, jeśli chce ponieść porcja w lipcowej aukcji w Londynie. Pod wbijak pójdą przepięknie zdobione modlitewniki francuskich królów.

Bullock najlepsza i najgorsza jednocześnie?


W tym roku Sandra Bullock ma szansę pozostać najgorszą i najlepszą aktorką. dzisiaj została nominowana do najważniejszej nagrody filmowej branży - Oscara, a plus do antyoscara, inaczej Złotej Maliny.

kiecka Hepburn sprzedana


W 1966 r. w filmie "Jak zgarnąć milion dolarów" Audrey Hepburn wyglądała w niej olśniewająco. Jak będzie wyglądać w niej nowa właścicielka, nie wiadomo. Wiadomo, że na aukcji zapłacono za nią 60 tys. funtów.

"Para do życia" wygrała Doc Review


Finowie w saunie, czyli "Para do życia" wygrał w konkursie głównym 7. edycji festiwalu filmów dokumentalnych Planete Doc Review w Warszawie.

Zmarł pierwszy wykonawca "Czerwonych maków na Monte Cassino"


W czwartek rano zmarł w Melbourne mundurowy armii Andersa, muzyk, piosenkarz, aktor Gwidon Borucki. Miał 97 lat. artysta zmarł w szpitalu, gdzie znalazł się na wynik urazu czaszki po uderzeniu się o cementowe klatka schodowa w swym ogrodzie - poinformował jego towarzysz Mirek Mekina.

Tajne komplety jawne jak w życiu


Ławki w jawny, zuchwały fortel rozmieszczone będą po całym skwerze Wizytek w Warszawie. Dekonspirują się także wykładowcy: Agata Passent, Tomasz Sianecki, Przemek Truściński, Jan Lityński. Po 70 latach nie zmieniło się jedno: chcą ochronić pamięć poprzednio zapomnieniem.

Będzie bomba?


Janda, Kayah, Górniak, Madonna i... polscy politycy. Oto niektórzy bohaterowie książki, której propozycję napisania otrzymał Robert Kozyra.

Giełdowe bez ogródek Nocy Muzeów


Tegoroczną Noc Muzeów spędzić można na giełdzie. Parkiet warszawskiej GPW po raz pierwszy zostanie bezpośredni dla zwiedzających w najważniejszą muzealną imprezę roku. Zostanie dla nich otwarty, na co dzień niedostępny, krajowy Depozyt Papierów Wartościowych.

Męczył gwiazdy, nadal robił zdjęcia


Robił portrety i fotografował gwiazdy muzyki i sztuki, m.in. Miles'a Davisa, Pabla Picassa, czy Kate Moss. Zrewolucjonizował też faktyczność mody. W Nowym Jorku w wieku 92 lat zmarł Irving Penn.

"Dołączył pan do bohaterów, panie Januszu"


"Człowiek wielkiej wiary", "żył miłością do ojczyzny" - to słowa, które padły w archikatedrze św. Jana w Warszawie podczas mszy żałobnej w intencji Janusza Zakrzeńskiego. Aktora żegnały tłumy warszawiaków. Był też m.in. członek rządu kultury Bogdan Zdrojewski. Zakrzeński został pochowany na Starych Powązkach.