Tusk osobiście skarci "Mira" za "dziki kraj"


prezes rady ministrów Donald Tusk powiedział w czwartek, że ewentualnie on sam, albo ktoś w jego imieniu zwróci uwagę Mirosławowi Drzewieckiemu w związku z jego "niemądrą wypowiedzią". Chodzi o wywiad, w którym Drzewiecki powiedział m.in., że Rzeczpospolita Polska jest "dzikim krajem".

- Donald Tusk okłamał nas, stoczniowców, i społeczeństwo, obiecując, że załatwi sprawę stoczni - powiedział Karol Guzikiewicz, prezes "Solidarności" w stoczni gdańskiej. - Jeżeli prezes rady ministrów od 30 czerwca nie ma czasu na spotkanie, na grę w piłkę w czasie pracy, to my poświęcimy swój osobisty okres – dodał. Państwowa komisja Wyborcza oficjalnie ogłosiła wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich ze 100 proc. obwodów. Największe opinia pozytywna uzyskał Bronisław Komorowski - 41.54 procent. Na drugim miejscu uplasował się Jarosław Kaczyński - 36.46 procent. Grzegorz Napieralski zdobywając 13.68 procent poparcia znalazł się na trzecim miejscu. O znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad nad 50 końmi ze stadniny w Prądzewie k. Łęczycy (Łódzkie) oskarżyła prokuratura biznesmena, założyciela jednej z łódzkich komercyjnych stacji radiowych Krzysztofa K. Grozi mu do dwóch lat więzienia.Betanki chcą, by warunkowo umorzyć akcja przeciwko księdzu Romanowi K., jaki oskarżony jest o bezprawne obcowanie w klasztorze w Kazimierzu Dolnym. w charakterze zastrzeżenie umorzenia procesu siostry domagają się od duchownego przeprosin na łamach prasy oraz zapłacenia pięciu tys. zł na idea hospicjum. delikwent do propozycji się nie ustosunkował. Bronisław Komorowski prawdopodobnie rozliczać na pewne zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Wynika tak z przeprowadzonego w sobotę, a wobec tego już po ogłoszeniu wyników prawyborów w Platformie, sondażu dla TVN24. Dlaczego dzień dzisiejszy Władimir Putin nie powiedziałby już, że rozłam Związku Radzieckiego był największą katastrofą geopolityczną XX wieku? - Powody są dwa - twierdzi Aleksander Kwaśniewski. Oba łączą się z większą wiedzą - o świecie i o historii. Według byłego prezydenta Polski, wąski udział ma w tym i on sam. z racji Kwaśniewskiemu Putin proszek się gdyż dowiedzieć więcej np. o pakcie Ribbentrop-Mołotow.

Wybierając bezzałogowy samolot rozpoznawczy, MON postawiło na najtańszy. okres pokaże, czy spełnia on oczekiwania - komentują pokłosie przetargu wydawcy specjalistycznej prasy. Wskazują, że droższe bezzałogowce umożliwiałyby nie ale wręcz rozpoznanie optyczne, ale także kontrolę i zakłócanie łączności przeciwnika.

Gdańska kamienica, w której mieszka pięć rodzin, ma powrócić do niemieckiego spadkobiercy. Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał rozstrzygnięcie sądu niższej instancji. Będą zarzuty w śledztwie dotyczącym nielegalnego finansowania kampanii wyborczej Janusza Palikota - dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM Marek Balawajder i Roman Osica.

500-kilogramowy niewypał z czasów II wojny światowej znaleźli budowlańcy w środek Wrocławia. Ewakuowano mieszkańców okolicznych budynków natomiast klientów sąsiadującej galerii handlowej i Opery Wrocławskiej. Było tam ok. trzech tysięcy osób. Ładunek jest już gotowy do wyciągnięcia wpierw była periodyk w mediach. potem pomyłka rzecznika rządu, kto oskarżył o ograbienie ofiary smoleńskiej katastrofy rosyjskich antyterrorystów. z kolei pojawiło się dementi Rosjan i przeprosiny Grasia. atoli minister w kancelarii premiera Jacek Cichocki uznał w czwartek, że "wszystkie służby po stronie polskiej i rosyjskiej dopełniły swoich obowiązków". W Regionalnym Ośrodku Onkologicznym blisko wojewódzkim szpitalu im. Kopernika w Łodzi mają być przeprowadzane nowoczesne zabiegi rekonstrukcji biust po operacji z powodu raka. podejście lipofillingu, inaczej modelowania dydki polega na przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej.Za kilka dni w stolicy zakwitną tulipany. część z nich jest wyjątkowa, bo nosi nazwa Marii Kaczyńskiej. Dołączą do ekskluzywnej linii poświęconej wyjątkowym Polakom - informuje "Życie Warszawy". Dwumetrowy odbiornik radiowy, "wirtualne ognisko" pokazujące element ognia, specjalna konstrukcja obrazująca zalety koła – to pierwsze eksponaty w siedlisko Nauki Kopernik. Trwają przygotowania do otwarcia premierowej ekspozycji. - Nie było takiego układu – powiedział w TVN 24 Jacek Saryusz-Wolski, komentując faktyczny stan rzeczy wyboru Janusza Lewandowskiego na komisarza UE do spraw budżetu. Eurodeputowany został zapytany, czy w zamian za to, że Jerzy Buzek został szefem Parlamentu europejskiego, Kraj nad Wisłą nie zrezygnowała z walki o stanowisko komisarza do spraw przemysłu na idea komisarza do spraw budżetu.

Czy premier zdymisjonuje Piterę?


Julia Pitera może trafić do komisji śledczej w sprawie afery hazardowej. To oznaczałoby, że przestanie napełniać funkcję pełnomocnika rządu do spraw przeciwdziałania korupcji - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Willa Grasia "zamknięta"


Wyjaśnienia posła Pawła Grasia przyjęliśmy jako satysfakcjonujące. Sprawę uznajemy za zamkniętą - oświadczył po posiedzeniu komisji etyki jej wiceszef Sławomir Rybicki. Skomentował w ten wybieg to, co działacz polityczny PO powiedział posłom na myśl mieszkania za darmo w willi niemieckiego biznesmena.

Odblokowana fortel nr 51 do Bezled


Przejezdna jest już podejście krajowa nr 51, prowadząca do polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Bezledach (Warmińsko-Mazurskie). Po kolizji droga została całkowicie zablokowana, a samochody kierowane były objazdem za pośrednictwem Ornetę - poinformowała policja.

zaufany Palikota związany z hazardem?


Piotr Sawicki prawa ręka społeczny Janusza Palikota, według ustaleń "Dziennika prasa periodyczna Prawnej" jest związany z branżą hazardową.

Znacie może firmę, która w Warszawie skutecznie przeprowadzi

odpluskwianie

a do tego zależy mi na czasie, żeby jak najszybciej zwalczyć pluskwy w Warszawie.

narada burmistrzów miast-symboli II wojny św.


Burmistrzowie i prezydenci z 21 miast-symboli II wojny światowej uczestniczyli dzień dzisiejszy w Gdańsku w konferencji z okazji 70. rocznicy wybuchu wojny. Przywieźli ze sobą grudki ziemi, które zostaną złożone do specjalnej urny, stanowiącej kamień węgielny pod budowę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Uroczystości pogrzebowe szefa BBN Aleksandra Szczygły


Na wojskowej części warszawskiego cmentarza na Powązkach trwają uroczystości pogrzebowe szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksandra Szczygły.

Do tej pory wydobyto 87 ciał; dźwig podniesie wrak samolotu


Do tej pory z miejsca tragedii wydobyto 87 ciał. Pozostałe odnalezione zostaną wydobyte po podniesieniu wraku samolotu - poinformował Prokurator ogólny Andrzej Seremet na antenie radia RMF FM

Jak zginęli polscy przywódcy?


Federacja Rosyjska ukrywa dokumenty dotyczące tzw. moskiewskiego procesu szesnastu - twierdzi "Nasz Dziennik".

Firmy pogrzebowe oddadzą zyski


"Rzeczpospolita": Firmy wynajęte za pomocą Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Warszawie do przewozu ofiar katastrofy pod Smoleńskiem przeznaczą należność za swoje usługi na cele charytatywne - poinformował "Rz" zwierzchnik Polskiej Izby Pogrzebowej Witold Skrzydlewski.

W czwartek Tusk pojedzie na szczyt UE w Brukseli


Premier Donald Tusk weźmie udział w czwartkowym szczycie Unii Europejskiej w Brukseli, który poświęcony będzie m.in. walce z kryzysem i planom wzmocnienia zarządzania gospodarczego w gronie wszystkich 27 państw UE.

Lubuskie: nieznany kierunek w Collegium Polonicum


Od października 2011 roku Polacy i obcokrajowcy będą mogli studiować w Collegium Polonicum w Słubicach (Lubuskie) na nowym licencjackim kierunku - filologii germańskiej o specjalizacji germanistyka interkulturowa.

Chowają Pierwszą ajerkoniak RP


Lechistan żegna kolejnych 11 ofiar katastrofy prezydenckiego Tupolewa pod Smoleńskiem. wśród nich - stary Naczelnej Rady Adwokackiej mec. Joannę Agacką-Indecką. - figura służby charakteryzowała całe jej życie i zmarła św. pamięci Joanna służyła do końca - mówił bp Adam Lepa w trakcie mszy pogrzebowej w intencji Agackiej-Indeckiej. Podkreślił, że mecenas nazywano "dobrym duchem polskiej adwokatury".

W sieci ABW lepsza niż KGB i FBI


przedstawicielstwo Bezpieczeństwa Wewnętrznego ma nowa stronę. Inne służby specjalne mogą jej nic bardziej błędnego pozazdrościć - informuje "Rzeczpospolita".

Zatrzymano pięć osób, w tym prezesa ZUS


ABW zatrzymała dziś pod zarzutem korupcji prezesa ZUS Sylwestra R. i cztery inne osoby z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Katarzyna Szeska.

zdobywca Oscara skazany za jazdę po pijanemu


Na karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata skazał Sąd Rejonowy w Nowym Sączu filmowca Zbigniewa R., oskarżonego o jazdę po pijanemu.