Kolejna machlojka pedofilska - Dom Boży chce śledztwa


katolicki biskup Rotterdamu Ad van Luyn wezwał do niezależnego śledztwa w sprawie seksualnego wykorzystywania dzieci nim duchownych. W zeszłym tygodniu o barki zwróciło się coś koło tego 200 osób twierdzących, że padło ofiarą wykorzystywania.

W tym roku Państwowa dozór Pracy zamierza przeprowadzić 90 tys. kontroli w firmach, o 10 tys. więcej niż zazwyczaj - czytamy w "Pulsie Biznesu". Pod lupę pójdą przede wszystkim budownictwo, przewoźnicy drogowi, energetycy a paliwa i gorzelnie. prezes rady ministrów Rosji Władimir Putin przyjmie przebywającą w Moskwie polską minister zdrowia Ewę wydobywający - poinformowały źródła zbliżonych do rosyjskiego rządu. wywiad odbędzie się o godz. 14 czasu polskiego. - To wszystko nie działa "byczo", tak jak słyszę na obradach Rady Bezpieczeństwa Narodowego - mówi Jarosław Kaczyński zapytany o antypowodziowe działania rządu Donalda Tuska. zwierzchnik PiS - w rozmowie z onet.pl - opowiada także o swojej wizji prezydentury (m.in. o tym, że chciałby toczyć się politykę Lecha Kaczyńskiego) natomiast przestrzega przed wygraną Bronisława Komorowskiego (będzie to "poszerzenie władztwa Donalda Tuska").Wolą rodziny jest, by w żadnych okolicznościach, termin pogrzebu nie uległa zmianie - oświadczył wiceszef kancelarii prezydenta Jacek Sasin. Lech i Maria Kaczyńscy zostaną pochowani w niedzielę na Wawelu nawet, chyba że do Polski - z powodu paraliżu ruchu lotniczego w Europie - nie przylecą zagraniczne delegacje. boss nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys została skazana na ponad milion rubli białoruskich grzywny (blisko 400 dol.) przy użyciu sąd w Grodnie - poinformował członek Rady Naczelnej ZPB Andrzej Pisalnik. Grobowce Bolesława Bieruta i Juliana Marchlewskiego powinny być usunięte z Cmentarza Wojskowego na Powązkach - twierdzą kombatanci Armii Krajowej i Społeczna Fundacja Pamięci Narodu Polskiego.

Zdaniem Ludwika Dorna posiłki Włodzimierza Cimoszewicza niewiele pomoże Bronisławowi Komorowskiemu. - To będzie lekkie przesunięcie - stwierdził delegat Polski wartość w "Rozmowie Rymanowskiego".

- rząd przyjął w trybie obiegowym aktualizację programu konwergencji - poinformowało siedlisko Informacyjne Rządu. Rzeczniczka prasowa Ministerstwa Finansów Magdalena Kobos dodaje, że coraz w poniedziałek dowód zostanie wysłany do Brukseli. - Z całym szacunkiem, w wysoko nieparlamentarnym języku, niech się pan pier..., panie poseł Stagg. Pier... się! - to nie okrzyk na antyrządowej manifestacji. To słowa, które padły w irlandzkim parlamencie.

"O take Polske żeśmy walczyli" i "jestem za a nawet przeciw" - to słynne wypowiedzi byłego prezydenta Lecha Wałęsy. tryumfator Nagrody Nobla wciąż zaskakuje rozmówców swoją finezją językową. Obwodnica Trójmiasta jest po części zablokowana, milicja ręcznie steruje ruchem i zaleca objazdy. o brzasku na jezdnię przewróciła się ciężarówka. Nie potwierdziły się chociaż pierwsze informacje przekazywane dzięki pomorską policję, że w miejscu wypadku doszło do karambolu. minister skarbu Aleksander cała seria odpowiada na meritum opublikowanych za pomocą tygodnik "Wprost" stenogramów i przyznaje, że ministerium zabiegał o inwestorów, którzy chcieliby budować statki w sprzedanym majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie. Podkreśla niedaleko tym, że absurdem jest nazywanie manipulacją jego pytania do Agencji Rozwoju Przemysłu o prawną wybór przerwania przetargu. - Myśmy chuchali i dmuchali, żeby ten inwestor do końca w tej procedurze wziął udział - dodaje."Nasz Dziennik": Były dyrektor komisji naciskowej Sebastian Karpiniuk z PO monitował prokuraturę prywatnymi listami w sprawie ewentualnych zarzutów na Mariusza Kamińskiego. Wysokiej rangi przedstawiciel północnokoreański, który zainicjował w swym kraju reformę walutową, został rozstrzelany w zeszłym tygodniu za złe przyrządzanie zmian - poinformowały południowokoreańskie media. jankeski prom zadziwiający Endeavour kończy swoją podróż. W sobotę odłączył się od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Sąd uznał córkę pary gwiazd za mężczyznę


Rok po zmianie płci, Chaz Bono, która urodziła się jako córka słynnej Cher i Sonny'ego Bono, został prawnie uznany przez kalifornijski sąd za mężczyznę - czytamy w serwisie CNN.

Ziobro: premier Tusk kluczy


- Premier Donald Tusk jeśli zdymisjonuje szefa CBA Mariusza Kamińskiego to na pewno złamie norma prawna i może ponieść konsekwencje poprzednio Trybunałem Stanu - powiedział w Polsat News europoseł PiS Zbigniew Ziobro.

Doda oskarżona o obrazę uczuć religijnych


Stołeczna prokuratura oskarżyła Dodę o obrazę uczuć religijnych innych osób. Chodzi m.in. o określenie autorów Biblii mianem "naprutych winem i palących jakieś zioła". Popularnej piosenkarce grozi za to do 2 lat więzienia.

PO chce wolnego w Trzech Króli


Platforma Obywatelska chce by świętowanie Trzech Króli było dniem wolnym od pracy. obóz składa w Sejmie wzorzec w tej sprawie - poinformował szef klubu PO Grzegorz Schetyna. Nie liczmy jednak na jeszcze jeden doba bez pracy w ciągu roku - wolnego nam raczej ubędzie.

Znacie jakieś sklepy, gdzie kupię

zaproszenia ślubne

rustykalne i wykonywane ręcznie?

"Polacy zmuszani do podpisywania apelu"


Białoruskie władze zmuszają Polaków do podpisywania apelu do polskich władz - twierdzi kierowniczka nieuznawanego dzięki Mińsk Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys. odczytanie nazwisk został opublikowany w minionym tygodniu za pomocą oficjalną agencję BiełTA.

strzelanina w Niemczech. policja przypuszcza szturm


Niemiecka policja przypuściła nalot na dom w niemieckiej miejscowości Schwalmtal, w którym zabarykadował się uzbrojony mężczyzna. napastnik widać wziął zakładników. poprzednio doszło do strzelaniny. Zginęła co najmniej jedna osoba, a kolejna została ranna.

Radwańska złamała Vinci


z trudem musiała napocić się Agnieszka Radwańska, by wyszukać się w drugiej rundzie turnieju w New Haven. Polka była już o włos od przegranej w pojedynku z Włoszką Robertą Vinci. W decydującym secie przegrywała już 5:6, by całkowicie uciec spod tenisowego stryczka i wygrać.

Kradli bruk z dworca. Nosili w reklamówkach


duet ludzie miejscowości Stegny (woj. Pomorskie) postanowili wyłożyć betonową kostką okolice swoich domów. niemniej jednak zamiast kupić materiał, kradli go z miejscowego dworca autobusowego. Wpadli na gorącym uczynku, objuczeni plastikowymi torbami.

helmut żali się na Kubicę


Robert Kubica ma już trudność z głowy - w przyszłym sezonie będzie jeździł w Renault. Co innego dalszy kierowca BMW Sauber - Nick Heidfeld. Niemiec, kto nie być może odkryć sobie zatrudnienia, zaczął wylewać żale. naturalnie na Polaka. - W 2007 byłem szybszy od Roberta i podobnie jest teraz w sezonie 2009. Wszyscy jednak mówią tylko o 2008, gdy lepiej jeździł Polak - mówi. A to owszem próbka.

Bułgaria: poziom skorumpowany, będą aresztowania


Liczący nad 1000 stron komunikat Państwowej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (DANS) o korupcji na wysokich szczeblach władzy spowodował burzę w bułgarskiej polityce. W najbliższych dniach spodziewane są aresztowania - informują w czwartek bułgarskie media.

"Sobiesiak zaczął mówić; złapaliśmy kontakt"


- Świadek zaczął mówić. Doszło do zmiany strategii, Sobiesiak odpowiada "nie pamiętam", a dalsze uchylanie się od odpowiedzi grozi sankcjami prawnymi - powiedział w przerwie przesłuchania śledczy z ramienia SLD Bartosz Arłukowicz.

wykaz osób na pokładzie Tupolewa


Tragiczne informacje napływają ze Smoleńska, gdzie rozbił się rządowy aeroplan z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie.

Auto w stawie. Piłkarze uratowali kobietę i członek rodu


O niesamowitym szczęściu może opowiadać 30-letnia kobieta, która wiozła w samochodzie 2-letnią dziewczynkę. nagle mechaniczny koń dachował i wpadł do góry kołami do stawu. kazus zauważyli przejeżdżający opodal piłkarze i strażacy. Uratowali kobietę i dziecko.

Tragedia w Niemczech - napad policji w celu odbicia zakładnika


milicja przypuściła nalot na dom w niemieckiej miejscowości Schwalmtal (Nadrenia Północna-Westfalia), w którym najprawdopodobniej zabarykadował się z zakładnikiem lub zakładniczką sprawca rodzinnej tragedii.

Trafił na tydzień do więzienia za nazwisko


pył to samo nazwisko, co poszukiwany przez policję. I to wystarczyło, by 44-letni lokator Stanów Zjednoczonych trafił na siedem dni do więzienia. Sędziemu nie zrobiło różnicy to, iż był o 23 lata straszy niż podejrzany.