Bigelow bierze pełnia


Dawid wygrał z Goliatem, zręczność z box-officem, a płeć nadobna z mężczyzną. Kathryn Bigelow przebiła szklany strop i została pierwszą nagrodzoną Oscarem reżyserką, a "The Hurt Locker. W pułapce wojny" najlepszym filmem. James Cameron stracił koronę "króla świata", a jego "Avatar" zasłużył w oczach Akademii tylko na techniczne nagrody pocieszenia.

And the Oscar goes to... Jamesa Camerona, czy jego eksżony Kathryn Bigelow? Nagrodzone zostanie największe widowisko świata, czy najlepszy błona fotograficzna o Iraku? Oskarowy walka zapowiada się nader ekscytująco, bo - jak rozumie się samo przez się - nie ma jak żenada prywatnych emocji z zawodową rywalizacją. Aktorka Kate Winslet i jej mąż, reżyser Sam Mendes rozstali się - poinformowali prawnicy pary. Winslet i Mendes byli małżeństwem przez siedem lat. Zdrada, nieślubne dzieci, wendeta i morderstwo, a wszystko w historii o "Ani z Zielonego Wzgórza". To nie tarantinowska adaptacja filmowa klasyki dziewczęcej literatury, tylko tematy ostatniej, odnalezionej po w pewnym sensie 70 latach powieści Lucy Maud Montgomery.Kto ma więcej wspólnego z kinem - "Aniołek Charlie'go" czy suweren Popu? Amerykańska Akademia Filmowa uznała, że Michael Jackson i wykluczyła Farrah Fawcett z In Memoriam - oscarowej prezentacji tych ludzi kina, którzy w minionym roku zmarli. Czy to wystarczy złotej pary Hollywood Angeliny Jolie i Brada Pitta? Plotkarska prasa rozpisuje się o ich wizycie u jednego z czołowych prawników rozwodowych i podpisaniu umowy co do podziału wartego kilkaset milionów dolarów majątku. Obrażanie się na internetowe piractwo jest tak samo jak skuteczne jak obrażanie się na masa - uważa Andrzej Sapkowski. Piratów rozumie, bo - jego zdaniem - 50 złotych za płytę z muzyką to sporo. - Nie powinny kosztować więcej niż 15 złotych - ocenia pisarz. Audiobook z jedną z jego powieści, który niedawno trafił do sklepów, kosztuje... 59.

Przeboje moskiewskich multipleksów i szacowna klasyka, filmy wojenne i pacyfistyczne, produkcyjniak według scenariusza Wandy Wasilewskiej i wizjonerskie dzieła Andrieja Tarkowskiego – wszystko to będzie można dostrzec od 6 do 15 listopada w dwóch warszawskich kinach. Sputnik już po raz trzeci prezentuje w Warszawie rosyjskie kino.

- Za rok zaprosimy Billa Clintona. Bo dlaczego nie? – deklarował w Faktach po Faktach TVN24 Jurek Owsiak. Jak dodał, Przystanek Woodstock ma zasadę, że czynnych polityków nie zaprasza. A chociażby gdyby, to Lech Kaczyński prawdopodobnie nie ma w sobie tak wiele magnesu, iżby wywlec młodych ludzi. posiedzenie jury zakończone. komitet konkursowa festiwalu przesłuchała ogromne ilości nadesłanych utworów i po długich dyskusjach wytypowała dziesiątkę wykonawców, którzy zawalczą o nagrodę "Orange Warsaw Festival 2010".

Z czym kojarzy się festiwal piosenki w San Remo? Od w tym momencie z pewnością z półnagą kobietą pławiącą się w kieliszku szampana. Takie odważne show przedstawiła w pierwszym dniu imprezy amerykańska tancerka i aktorka Dita von Teese. Jej występ, podobnie do tego jak bliźniaczy festiwal przenikliwie skrytykowała włoska prasa. - To festiwal obłudy - podsumowała krótko "La Repubblica". Bono - prowadzący grupy U2 trafił w piątek do szpitala w Monachium - podała oficjalna strona internetowa zespołu U2.com. muzyk dostał kontuzji kręgosłupa w toku przygotowań do trasy koncertowej zespołu i musiał przejść operację. Nie wiadomo, kiedy wyjdzie ze szpitala. żurnalista Piotr Litka przeprowadził wieloletnie kwerenda ws. zabójstwa kapelana "Solidarności". Dotarł do materiałów STASI: "Niezależnie od motywu była to prowokacja polityczna [...] świątynia chciał politycznie skorzystać proces (w Toruniu) przeciwko Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji - "normalna praktyka". [...] Wprowadzono środki w celu zdemaskowania kleru - w konsekwencji nastąpią aresztowania" - relacjonował funkcjonariusz niemieckiej policji politycznej, o czym przeczytamy w książce ""Ksiądz Jerzy Popiełuszko; Dni które wstrząsnęły Polską".Dennis Hopper, jankeski artysta dramatyczny i reżyser, zmarł w sobotę w wieku 74 lat. O śmierci twórcy filmu "Swobodny jeździec" ("Easy Rider") poinformował druh rodziny zmarłego. Hopper cierpiał na raka prostaty. Na Oscara w tym roku szanse ma wprost przeciwnie własny dokument, ale nowy pora roku w kinie wygląda dla nas bardziej obiecująco. Montowany w areszcie domowym thriller Romana Polańskiego, "Autor widmo", debiutuje w tym tygodniu. Na najnowszy błona fotograficzna Alicji Bachledy-Curuś przyjdzie poczekać dwa miesiące, ale w sieci przydatny jest już trailer. Mąż zmarłej w grudniu aktorki Brittany Murphy, scenarzysta Simon Monjack został znaleziony nieżywy w niedzielę w swoim domu w Hollywood Hills - pisze "LA Times". Przyczyna śmierci na razie nie jest znana - podała milicja w Los Angeles.

skryba "Love story" nie żyje


W wieku 72-lat zmarł Erich Segal, literat popularnej powieści "Love Story". Przyczyną śmierci był zawał serca - poinformowała we wtorek jego córka.

TVN zorganizuje Orange Warsaw Festival


W tym roku szykuje się nowa odsłona Orange Warsaw Festival. Organizacja tego wydarzenia przypadła dlatego że TVN, co - zdaniem Orange (sponsora festiwalu) - gwarantuje wysoki liczba imprezy, a także ogólnopolską promocję dla Warszawy. To istotne w kontekście ubiegania się Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Sąd nie posłucha tekstów Pei


Peja nie będzie ścigany za nawoływanie do przemocy w czasie koncertów. wnikliwie mówiąc chodzi o teksty piosenek rapera. Sąd Rejonowy w Lesznie (woj. wielkopolskie) podtrzymał w poniedziałek decyzję prokuratury.

"Norweska Bjork" zaśpiewa w stolicy potem


Mari Boine, norweska wokalistka porównywana często do Bjork, zaśpiewa w warszawskiej Filharmonii Narodowej. pierwotnie jej koncert zaplanowany był na 17 maja, ale z powodu choroby artystki został przełożony na 7 czerwca.

Poszukuję strony, na której będą zebrane

wyszukiwarki internetowe

dostępne z poziomu polskiego internetu, najlepiej jeśli na stronie byłby ranking wyszukiwarek internetowych pod względem popularności.

Splądruj Moskwę i odbierz zachwyt Pruski


Twórcy gier biorą się za polską historię. Rajdy Lisowczyków, szarże husarzy czy łupieżcze wyprawy Kozaków mają przyciągnąć graczy i lojalnie sprezentować realia dawnych wieków. O najnowszej produkcji "Polskie Imperium: od Krzyżaków do Potopu", portal tvn24.pl rozmawiał z zaangażowanym w jej insurekcja historykiem i pisarzem, Jackiem Komudą.

koniec grania! Zamykamy!


Włosi lubią brać nogi za pas za naród, dla którego muzyka i sztuka w ogóle to dobro nadrzędne. wskutek tego tym bardziej było im konsternacja po tym, co stało się w trakcie uroczystego koncertu w rzymskim Panteonie.

Pogrzeb z pompą po powyżej 500 latach


Pogrzeb po ponad pięciuset latach od śmierci. W Olsztynie rozpoczynają się trzydniowe uroczystości pogrzebowe wielkiego astronoma, Mikołaja Kopernika. W sobotę jego pozostałości zostaną złożone we fromborskiej archikatedrze.

8 Telekamer dla TVN i TVN24. Dziękujemy za ktoś głos!


TVN i TVN24 zdobyły 8 z 16 Telekamer "Teletygodnia". TVN24 zdobyła Telekamerę dla najlepszego kanału informacyjnego i biznesowego. wielkość głosów, wskutek której się to udało, to - uwaga! - 367 tys. 533 głosy. Statuetki otrzymały także Anita Werner z TVN24 a Dorota Gardias z TVN Meteo. publika wyróżnili "Mam Talent!", audycja znakomity TVN oraz serial "BrzydUla". A jego główni bohaterowie okazali się bezkonkurencyjni w kategorii "Najlepszy aktor/aktorka". Złotą Telekamerę odebrał Szymon Majewski.

Wędkarzem na krze wygrał kontaktową Off Camerę


laicki film "Wędkarz na krze" Bartłomieja Słubickiego wygrał w kategorii "Relacja z wydarzenia TVN24" tegorocznego festiwalu Off atut Kamera. klisza pokonał ponad 300 konkurentów i wygrał 3 tys. dolarów, które ufundowała TV TVN24.

Przeżył Hiroszimę i Nagasaki. błona fotograficzna o "podwójnym Hibaku"


Tsutomu Yamaguchi był jedynym człowiekiem, jaki przeżył obydwa ataki jądrowe na Nagasaki, jak i Hiroszimę. O zmarłym na początku roku Japończyku powstaje film. Premiera dokumentu "Podwójny Hibaku - testament Tsutomu Yamaguchi dla świata" w sierpniu na przestrzeni obchodów 65. rocznicy tragedii. Fragmenty pokazano już teraz.

Jej plakat zawiśnie w całej Europie


Na oficjalne wyniki wypada jeszcze poczekać, ale rzecz wydaje się przesądzona: to dorobek Marii Mileńko, studentki z Poznania, zostanie wydane w tysiącach egzemplarzy i zawiśnie we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Będzie promować idee Wspólnoty.

celuloid ze Stenką i Pszoniakiem w Cannes


Francusko-polski klisza fabularny "Robert Mitchum nie żyje" z Danuta Stenką i Wojciechem Pszoniakiem zostanie prezentowany na tegorocznym festiwalu w Cannes. Film, wyreżyserowany przez dwóch Francuzów - Oliviera Babinet i Freda Kihna - zostanie pokazany w festiwalowej sekcji "Critic's Week".

Jackson sprzedawał się najlepiej


Michael Jackson nawet po śmierci święci triumfy. świętej pamięci 25 czerwca król Pop w 2009 roku okazał się artystą, którego płyty najlepiej sprzedawały się w Stanach Zjednoczonych - wynika z rankingu opublikowanego dzięki firmę Nielsen.

Bono w szpitalu. Nie wiadomo, co z trasą


Bono - lider grupy U2 trafił w piątek do szpitala w Monachium - podała oficjalna strona internetowa zespołu U2.com. wykonawca dostał kontuzji kręgosłupa w toku przygotowań do trasy koncertowej zespołu i musiał przebyć operację. Nie wiadomo, kiedy wyjdzie ze szpitala.

Teatr Ósmego Dnia w pigułce


Pierwsza publikacja przedstawiająca 45-letnią historię najwybitniejszego teatru alternatywnego własny powojennej - album o Teatrze Ósmego Dnia - trafił do polskich księgarń. Album, wydany przy użyciu Agorę, ośrodek jadłospis i Dom Spotkań z Historią, prezentuje całą drogę Teatru. Zdjęcia przywołują obrazy, gesty i słowa, które nie ale wręcz zapadały w wspomnienie widowni - wpływały na tożsamość co chwila w wyższym stopniu zbuntowanego pokolenia.