USA: To już pewne - w katastrofie zginęli Polacy


Co bynajmniej trzy z pięciu ofiar śmiertelnych poniedziałkowej katastrofy samolotu Cessna Skymaster w New Jersey to ludzie polscy - powiedział konsul generalny RP w Nowym Jorku Krzysztof Kasprzyk.

- Ta walka to dla mnie jak walka o mistrzostwo świata, bo jeżeli przegram, to nici z mojej walki o pas - mówi pretendent do tytułu mistrza świata wagi półśredniej federacji IBF Rafał Jackiewicz, jaki w sobotę na gali "Wojak Boxing Night" w Strzelcach Opolskich zmierzy się na dystansie ośmiu rund z Turkiem Turgay'em Uzunem. W Holandii odbywają się wybory komunalne, uważane za ważny "barometr polityczny" po niedawnym rozpadzie koalicji rządzącej. Uwagę przyciąga zwłaszcza antyimigracyjna partia polityczna na sprawa Wolności (PVV), której notowania rosną. Tempo wzrostu emisji dwutlenku węgla w Chinach w ciągu najbliższych 10 lat będzie się zmniejszać, a szczytowy stan emisji przypadnie na 2030 rok pod warunkiem, że rząd będzie kontynuował intensywne działania na rzecz rozwoju tzw. niskoemisyjnych metod przetwarzania węgla i wykorzystywania alternatywnych źródeł energii - pisze dzień dzisiejszy diariusz "China Daily".biuro prezydenta Ekwadoru Rafaela Correi zagroził międzynarodowym gigantom naftowym odebraniem koncesji, jeśli w dalszym ciągu sprzeciwiać się będą rosnącej kontroli państwa nad tym sektorem - poinformowało w niedzielę BBC News na swoich stronach internetowych. Fidel Castro pokazał się w niedzielę w kubańskiej telewizji, po raz dziewiczy od 18 czerwca 2008 roku. "Wszystko, co osiągnąłem w piłce, zawdzięczam Enzo Francescoliemu" - wyznaje Zinedine Zidane. "Książę" odpowiada, że to nabieranie i dodaje ze śmiechem: "Przecież byłeś starszy rangą ode mnie".

W meczu 14. kolejki ekstraklasy Korona Kielce gości Zagłębie Lubin. Jak spisze się zespół trenera reprezentacji, Franciszka Smudy, którą do tego spotkania przygotowywał pomagier "Franza" Marek Bajor.

Szwajcarski Federalny Sąd Karny w Bellinzonie odrzucił wniosek Romana Polańskiego o tymczasowe dymisja z aresztu, w którym przebywa on od powyżej trzech tygodni, uznając, że ryzyko jego ucieczki jest wysokie. Włoski członek rządu do spraw uproszczenia legislacji Roberto Calderoli podpalił piramidę kartonowych pudeł, symbolizujących 375 tysięcy anulowanych za pośrednictwem niego przepisów i ustaw. dalej naczelny resortu, niepośledni z widowiskowych gestów, pozował do zdjęć na tle płomieni.

Hezbollah pojętny jest w razie wybuchu nowej wojny ugodzić obiekty w głębi Izraela - oświadczył lider tego radykalnego libańskiego ugrupowania szejk Hasan Nasrallah. Nie ujawnił jednak, czy ma ono rakiety krótkiego zasięgu Scud, mogące dosięgnąć cele w Izraelu. Moskwa nie otrzymała dotąd oficjalnych informacji od strony polskiej na przedmiot wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia w Katyniu - oświadczył przedstawiciel MSZ Rosji Andriej Niestierienko. choć boss Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak twierdzi, że polskie MSZ informowało już kilkakrotnie stronę rosyjską o udziale prezydenta. mocny poryw miał miejsce we wtorek o świcie we wschodniej części Kabulu, w rejonie międzynarodowego i wojskowego lotniska - podają główne agencje.Wyrzucony z Barcelony Eto'o i niechciany w Realu Sneijder byli katami Chelsea sprawiając Jose Mourinho życiową satysfakcję. Honoru mającej wielkie ambicje Primera Division jeszcze raz muszą bronić Katalończycy. Publiczne posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej dotyczące tragedii w Smoleńsku odbędzie się o godz. 16 w poniedziałek - poinformowały polskie źródła w NATO. Jak wyjaśniają dyplomaci, posiedzenia ambasadorów państw członkowskich to najbardziej oficjalna rodzaj wyrażenia kondolencji i uczczenia pamięci dzięki Sojusz. Amerykańscy policjanci przecierali oczy ze zdumienia, kiedy przyjechali na położenie tego wypadku. kierowany za pomocą pijanego 20-latka samochód najpierw przejechał cyfra stopu, odbił się od kupy ziemi, po czym... wyleciał w powietrze i wylądował na pierwszym piętrze domu.

Fidesz zwycięzcą wyborów na Węgrzech


Centroprawicowy Fidesz zwyciężył w wyborach parlamentarnych na Węgrzech, zdobywając 206 z 386 mandatów - wynika ze wstępnych rezultatów głosowania, ogłoszonych wieczorową porą w Budapeszcie.

Biathlonowe ME U26: Siódme miejsce męskiej sztafety


Polscy biathloniści zajęli siódme pozycja w sztafecie 4x7,5 km w mistrzostwach Europy do lat 26 w estońskiej miejscowości Otepaeae. Zwyciężyli Niemcy, nim Rosjanami i Francuzami.

Skuteczne kontra własny w UE


Lechistan zablokowała kandydaturę byłego premiera Finlandii Paavo Lipponena na szefa unijnej dyplomacji, stanowisko piastowane w tym momencie za pośrednictwem Javiera Solanę - dowiedziała się ze źródeł dyplomatycznych w Sztokholmie.

BAŻ: władze nie spełniły zaleceń UE


Niezależne Białoruskie syndykat Dziennikarzy (BAŻ) przygotowało komunikat o sytuacji mediów i wolności słowa na Białorusi, z którego wynika, że władze w Mińsku nie spełniły zaleceń UE w dziedzinie wolności słowa.

Gdzie znajduje się

firma budowlana Bydgoszcz

która buduje kompleksowo i posiada również w ofercie domy energooszczędne i domy pasywne. Najlepiej jeśli będzie to firma z Bydgoszczy.

Irlandia: spada liczba polskich imigrantów


Spada ilość polskich imigrantów przyjeżdżających do Irlandii. W I kwartale br. numery ubezpieczenia socjalnego przyznano 1815 Polakom, 40 proc. mniej niż w I kwartale ub. r. - ogłosił ministerium ds. świadczeń socjalnych.

granda na Haiti. "Internet jedynym sposobem komunikacji"


Trzęsienie ziemi, które nawiedziło we wtorkowy wieczór Haiti doprowadziło do chaosu. W niektórych miejscach zabrakło prądu, nie działają telefony. - Jedynym środkiem komunikacji jest Internet - mówił Carel Pedre, z którym skontaktowała się France24. I rzeczywiście, to co dzieje się na Haiti mogliśmy w dużej mierze badać tylko na skutek internetowi.

"Ich dziełem życia jest nasze bezpieczeństwo i wolność"


W bazie fortyfikacja Hood w Teksasie rozpoczęła się obrzęd żałobna ku czci ofiar czwartkowej masakry. Bierze w niej część 15 tysięcy osób: żołnierze, rodziny ofiar, a dodatkowo prezydent Stanów Zjednoczonych. - Trudno będzie zrozumieć pokrętną logikę, która doprowadziła do tej tragedii - mówił Barack Obama.

Dwa piękne gole i dostanie kontrakt w Legii


W przegranym za pomocą Legię sparingu z rosyjskim zespołem Mordovią Sarańsk (2-4) trener Jan Urban wypowiedział się na kwestia testowanego chińskiego napastnika Donga Fangzhuo, który zdobył dla wicemistrzów własny dwa przepiękne gole.

obfity mecz Agi. W półfinale z Bartoli.


Agnieszka Radwańska wygrała z Jeleną Dementiewą 7:5, 6:3 w ćwierćfinale turnieju WTA w Pekinie. Tym samym Polka w drugiej imprezie z około doszła do półfinału. Jej rywalką w sobotę będzie Francuzka Marion Bartoli, która pokonała Wierę Zwonariewą z Rosji.

Litwini karzą za dyskurs polski


450 litów (470 zł) grzywny wymierzyła Litewska Państwowa Inspekcja Językowa prezesowi firmy przewozowej Irzimas za umieszczenia na swoich autobusach nazw tras w językach litewskim i polskim, a nie tylko litewskim.

Haiti: Trzęsienie zniszczyło całą infrastrukturę państwa


mimo że codziennie napływają do Haiti dziesiątki ton pomocy humanitarnej, jej rozprowadzanie pozostaje wielkim problemem, ponieważ trzęsienie ziemi z 12 stycznia zniszczyło właściwie całą infrastrukturę państwa.

Lecą głowy po wyborczej porażce


porażka prawicy w wyborach regionalnych we Francji niebawem pozostała bez konsekwencji. Już poleciały pierwsze głowy w rządzie. Swoje stołek stracił minister pracy Xavier Darcos.

chmura pyłu uziemiła sto tysięcy turystów


Unosząca się nad Europą obłok pyłu wulkanicznego znad Islandii utrudnia powrót kraju około stu tysiącom niemieckich turystów, spędzających zorganizowane urlopy za granicą - poinformowało w pierwszy dzień tygodnia MSZ w Berlinie.

Ammann myśli o rezygnacji w przyszłym roku


Czterokrotny as olimpijski w skokach narciarskich, w tym dualny laureat w Vancouver Simon Ammann zasygnalizował, że już w przyszłym roku być może odwołać i napocząć Austriakom drogę do sukcesów w tej specjalności narciarskiej.

UE zawiodła Ukrainę? "Putinizacja postępuje"


alians Europejska robi za mało, aby przybliżyć Ukrainę do członkostwa - uważa czołowy publicysta szwedzkiego dziennika "Svenska Dagbladet". Według niego, Ukrainie w drodze na Zachód nie pomoże ani partnerstwo Wschodnie, ani dziewiczy podział stanowisk wynikający z Traktatu Lizbońskiego.