Rzeczpospolita Polska w ślad za wieściami z Grecji


Zdaniem analityków, we wtorek na złotego i polskie obligacje największy oddziaływanie będzie dysponować kontrakcja rynków finansowych na propozycje pakietu pomocowego dla Grecji.

Realne zarobki Amerykanów spadły w zeszłym roku o 1,6 proc., do czego przyczynił się rozwój inflacji - podało w piątek Ministerstwo Pracy USA. Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 8 grudnia podwyższyli cenę docelową akcji Komputronika do 11,56 zł z 10,48 zł, podtrzymując rekomendację "trzymaj". Jedna z największych na świecie sieć hoteli Radisson przyznała, że jej system komputerowy padł ofiarą hakerów. Skradzione mogły pozostawać dane gości hotelowych, w sumie z numerami ich kart kredytowych.Nie potrzebujesz już portfela, biletu czy gazety. W autobusie, za droga wolna którym zapłaciłeś SMS-em, sprawdzasz na ekranie telefonu ostatnie informacje i oglądasz ulubiony serial. W drodze do pracy zahaczasz o kawiarnię, gdzie latte kupujesz komórką. A jeśli się zgubisz, twój telefon pokaże ci najkrótszą drogę do biura.. Japonia? a więc nie - te wszystkie rzeczy bez problemu zrobisz już w Polsce. Analitycy KBC Securities, w raporcie z 23 listopada, podwyższyli wycenę akcji Amrestu o 7 proc. do 82,1 zł i rekomendację dla spółki do "kupuj" z "trzymaj" poprzednio. komisja Europejska musiała się w czwartek gęsto tłumaczyć na konferencji prasowej z tego, że - mimo kryzysu, który w całej UE wymusza cięcia wydatków - zaproponowała podwyżki dla unijnych funkcjonariuszy. Mają wynieść 3,7 proc.

kryzys związany z islandzkim wulkanem silnie dał się we znaki pasażerom oraz lotniskom i może doprowadzić do bankructwa kilku europejskich linii lotniczych. Według analityków nie będzie miał za to większych konsekwencji gospodarczych  dla przewoźników amerykańskich.

pozostałość tygodnia na rynkach walutowych upłynęła w wyniku turbulentnych wydarzeń. Powodem zamieszania była nieoczekiwana wyrok Fed dotycząca podwyżki jednej ze stóp procentowych. Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz stwierdza, że resort oczekuje od zarządu TVP SA ograniczania kosztów, szukania rezerw i inwestowania w rozbudowa spółki. Dodał, że ale wręcz takie działania mogą poprawić sytuację publicznego nadawcy.

profit operacyjny segmentu wydobywczego w I kw. 2010 r. wyniósł 39,4 mln zł przy 15,4 mln zł straty rok wcześniej, a EBIT segmentu produkcji i handlu ukształtował się na poziomie 33,2 mln zł, w toku gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku wyniósł on 4,6 mln zł. To prawdopodobnie być dla firm paliwowych niezła gratka. W połowie maja filia Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła aukcja na dostawy paliw. Niestety, nikt nie spełnia wymogów przetargowych - zauważa "Puls Biznesu". Poziomy, na których znajdują się aktualnie stopy procentowe w strefie euro są odpowiednie - powiedział prezydent Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet po posiedzeniu rady banku, która podjęła decyzję o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian.W czwartek w prasie ukażą się ogłoszenia, dotyczące pięciu przetargów na sprzedaż części majątku Stoczni Szczecin, które przedtem nie znalazły nabywców. Licytacje mają się odbyć 20 lipca. Do kupienia są m.in. stoczniowe pochylnie Wulkan i Odra. Kompania Piwowarska w roku obrotowym zakończonym 31 marca 2010 roku zanotowała obniżenie zysku netto rok do roku o 15,1 proc., do 642,5 mln zł. Przychody grupy wzrosły w tym czasie o 1,6 proc., do 4,8 mld zł - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Na całym świecie indeksy poruszają się w bardzo wąskim zakresie. Nowe argumenty otrzymują i optymiści, i pesymiści. Rozstrzygnięcia brak.

PKP sprzeda grunty, by odrestaurować dworce


PKP chce uregulować postać jurydyczny wszystkich swoich gruntów. Część nieruchomości zostanie sprzedana, a uzyskane pieniądze mają utrzymywać się przeznaczone po największej części na remonty i modernizację dworców.

GLOBAL MARKETS-Jobs data keeps stocks higher, dollar steady


Better-than-expected U.S. jobs data helped buoy European stocks and put Wall Street on track for a positive open on Friday, while the dollar gained.

Madoff wyzdrowiał


Bernard Madoff wrócił ze szpitala do swojej celi w zakładzie karnym - podało amerykańskie Biuro do spraw Więzień. poprzednio ten największy skandalista płatniczy naszych czasów przebywał w więziennej klinice, chociaż część mediów podawała, że przeniesiono go do szpitala uniwersyteckiego w Durham w Północnej Karolinie.

złocisty dobrze zaczął, ale słabo skończył


Złoty po porannym umocnieniu, które sprowadziło bieg EUR/PLN do najniższego poziomu od roku, ostatecznie stracił w czwartek na wartości. O godzinie 17:30 za dolara powinno się było odwzajemnić się 2,7984 zł, czyli o 0,8 gr więcej niż wczoraj. Euro zdrożało wszelako o 0,2 gr i kosztowało 4,0512 zł.

Znacie jakieś sklepy, gdzie kupię

zaproszenia ślubne

rustykalne i wykonywane ręcznie?

zespół ITI renegocjowała 320 mln euro kredytu zabezpieczonego akcjami imiennymi TVN


zespół ITI renegocjowała z przymierze banków pod przewodnictwem Pekao kredyt o wartości 320 mln euro, wymagalny w 2012 roku, którego zabezpieczeniem są akcje imienne TVN, nienotowane na GPW. Marża kredytu została zwiększona o 100 pkt. bazowych do 350 pkt. bazowych powyżej EURIBOR - poinformował PAP Wojciech Kostrzewa dyrektor Grupy ITI.

Goldman Sachs obniżył do "neutralnie" rekomendację dla MOL-a


Analitycy Goldman Sachs w raporcie z 13 stycznia obniżyli rekomendację dla akcji węgierskiego koncernu paliwowego MOL do "neutralnie" z "kupuj" - poinformowała agencja Bloomberg.

Dziewięciolatek - geniuszem Microsoftu


barwny fresk ścienny biegnie wzdłuż ściany szkoły publicznej Blaze Koneski w Macedonii, ale malowidło zostało zniszczone dzięki graficiarzy, którzy wymalowali swoje hasła po całym budynku.

Przejęto jakby 9 mln fałszywych euro - rekord w UE


milicja hiszpańska ogłosiła w piątek, że przejęła w regionie Walencji na wschodzie kraju prawie że 9 milionów fałszywych euro w banknotach po 500 euro. To największa tego rodzaju konfiskata w Unii Europejskiej. Zatrzymano 14 osób.

USA: Oprah Winfrey zakończy swój talk show w 2011 r.


Oprah Winfrey, prowadząca "The Oprah Winfrey Show", jeden z najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych programów telewizyjnych typu talk show, zakończy go we wrześniu 2011 r. - poinformował w czwartek Tim Bennett, pryncypał Harpo Inc., firmy produkującej ten program.

Czy Polska obroni złotego poprzednio spekulacją?


biesiada dzięki Polskę euro jest kwestią czasu. póki z naszych portfeli zniknie złoty, krajowa waluta przejdzie choć egzamin stabilności w mechanizmie ERM2. z wykorzystaniem dwa lata przebieg złotego będzie powiązany z wartością euro, a maksymalne wada od tego parytetu nie będzie mogło naruszyć plus/minus 15 procent. etniczny Bank własny w tym czasie będzie wymuszony za wszelką cenę chronić kursu PLN. Czy Kraj nad Wisłą ma wystarczające instrumenty, by stawić bunt spekulantom?

Media: podpisanie umowy o sprzedaży Opla możliwe w piątek lub sobotę


Oczekiwane w czwartek podpisanie umowy o sprzedaży większości udziałów w koncernie Opel może nastąpić w piątek bądź nie wcześniej w ciągu weekendu - podają w czwartek niemieckie media, powołując się na nieoficjalne informacje.

Kredyty hipoteczne wracają


targ nieruchomości w Polsce nie zdołał się coraz podnieść po nękającej nas cały czas stagnacji gospodarczej. Nasi rodacy spłacający pożyczka w obcych walutach zdążyli już przywyknąć do znacznego wzrostu miesięcznych rat, który nastąpił na skutek osłabienia się złotego.

BIEC: WPI wskazuje, że w drugiej połowie roku inflacja będzie wyższa


Wskaźnik Przyszłej Inflacji, prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem ruchy cen towarów i usług konsumpcyjnych, wzrasta od czterech miesięcy. Druga połowa bieżącego roku może przynieść dość szybkie reprodukcja cen w gospodarce, podało sekretariat Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) w raporcie.

zupa do zwolnienia są kobiety


czyli niż w pozostałych krajach Europy, pośród polskich bezrobotnych, którzy niedawno stracili pracę, więcej jest kobiet - informuje "Rzeczpospolita".

Samorządy przyzwoicie się prowadzą


miał być gigantyczny deficyt, jest nadwyżka. Budżety jednostek samorządu terytorialnego po trzech kwartałach 2009 roku zamknęły się 4,155 mld zł na plusie wobec planowanego deficytu w kwocie 25,515 mld zł.