Jerzy Stuhr podbija Włochy


Jerzy Stuhr zagra w najnowszym filmie włoskiego reżysera Nanniego Morettiego. "Habemus Papam" to baśń o dopiero co wybranym papieżu, kto z powodu depresji nie czuje się na siłach, by ugościć się posługi. Nie wiadomo jeszcze, w jakiej roli wystąpi Stuhr. Na niechybnie lecz nie wcieli się w papieża, którą zagra wybitny francuski aktor, Michel Piccoli.

W Royal Festival Hall wystąpił w poniedziałek wieczorową porą z koncertem chopinowskim światowej sławy krajowy pianista Krystian Zimerman. Muzyk, który równie jak Chopin podróżuje po świecie z własnym fortepianem. "Hardkorowe wielbłądy!" - cieszy się 13-letni Flau na widok kopulujących zwierząt. Jest bohaterem kreskówki autorstwa duńskiego laureata Oscara Martina Strange-Hansena. artysta za rządowe pieniądze proch dać zobaczyć o czym myślą dzieci w wieku 10-13 lat. Wyniki dają do myślenia. W "Pinly&Flau" są latające fekalia, nagie 40-latki i kopulujące wielbłądy. "Niezapomniane przeżycie, dali z siebie wszystko" - fani Depeche Mode ze środowego koncertu - pierwszego w Polsce - wychodzili pełni zachwytu. Ale na tym nie koniec. W czwartkowy wieczór na scenie łódzkiej Atlas Areny brytyjska drużyna da dalszy koncert.Dziennikarka TVN24 i TVN Anita Werner i dziennikarka Ewa Ewart znalazły się pośród laureatów jubileuszowej, 25. edycji Wiktorów. Nagrody te przyznawane są w największym stopniu popularnym osobowościom telewizyjnym. Specjalnego Superwiktora przyznano – pośmiertnie - Janowi Wejchertowi. Klocki Lego najczęściej służą dzieciom do układania obrazów własnej wyobraźni. To jest zabawa. kiedy to samo robią dorośli, mówimy już o sztuce. W Nowym Jorku otwarto wystawę: "Cegiełka po cegiełce: Rzeźba Lego Nathana Sawayi". - To jest taka trochę reklama naszej historii. Są w niej skróty, uproszczenia. Opiera się głównie na mocnych, wizualnie atrakcyjnych momentach - o "Animowanej historii Polski", 8-minutowym filmie stanowiącym jedną z atrakcji polskiego pawilonu na EXPO 2010 w Szanghaju, mówi w TVN24 jej reżyser, Tomasz Bagiński. I zdradza, że film ma duże szanse na premierę w internecie, a w 3D także w polskich kinach.

Kręci filmy o wiktoriańskich damach, spóźnionych hipiskach i poetach-suchotnikach. Ten przeszły tak zachwycił Quentina Tarantino, że wysłał jej kurtkę z filmu "Bękarty wojny". Jane Campion, pierwsza dama kina autorskiego, zaprezentowała "Jaśniejszą od gwiazd" na Off Plus Camera. I nie, nie uważa, że Kathryn Bigelow dostała Oscara ale wręcz dlatego, że jest kobietą.

"Światy Dantego" Anny Kańtoch i "Kameleon" Rafała Kosika zostały uznane najlepszymi utworami w dziedzinie fantastyki. Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla zostały wręczone w czasie Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki - "Polcon 2009". podczas nadzwyczajnego pokazu filmu "Popiełuszko" w reżyserii Rafała Wieczyńskiego na festiwalu filmowym w Rzymie atmosfera była bardzo podniosła. Seans zakończyły owacje i łzy widzów.

Spektakl "Tutejsi" znany jako białoruskim "Weselem", "Teksańska okropieństwo piłą mechaniczną" czy "Antychryst" Larsa von Triera - to niektóre ze 107 obrazów, których Białorusini obserwować nie mogą, przynajmniej nie legalnie. Tamtejsze ministerstwo kultury opublikowało dziewiczy zbiór danych filmów zakazanych, których nie jest dozwolone dekonspirować na terytorium kraju. Do wielkiego finału programu "Mam Talent!", jako pierwsza awansowała 19-letnia wokalistka Anna Teliczan. Drugie i trzecie miejsce należało do MADOXA tudzież duet Kruk i Blacha. Jerzy Stuhr zagra w najnowszym filmie włoskiego reżysera Nanniego Morettiego. "Habemus Papam" to legenda o nowo wybranym papieżu, jaki z powodu depresji nie czuje się na siłach, by podjąć się posługi. Nie wiadomo jeszcze, w jakiej roli wystąpi Stuhr. Na pewno jakkolwiek nie wcieli się w papieża, którą zagra znakomity język francuski aktor, Michel Piccoli.W wieku 98 lat zmarła urodzona we Francji amerykańska rzeźbiarka Louise Bourgeois. Była uważana za jedną z najwybitniejszych postaci sztuki współczesnej. niemniej jednak runął już w pewnym sensie dwadzieścia lat temu, stale pobudza wyobraźnię - i inspiruje. Trzy niemieckie projektantki wpadły na inicjatywa stworzenia materacy, inspirowanych samym murem berlińskim i malunkami z różnych jego sekcji. Kto się lubi, ten się czubi, mężczyźni są prości w obsłudze, a najlepszym przyjacielem kobiety jest biusthalter typu push-up - te niezbyt skomplikowane i jak odkrywcze prawdy przypomina komedia romantyczna z Katherine Heigl i Gerardem Butlerem. "Brzydka prawda" wchodzi do kin.

sukienka Hepburn sprzedana


W 1966 r. w filmie "Jak obrabować milion dolarów" Audrey Hepburn wyglądała w niej olśniewająco. Jak będzie wyglądać w niej nowa właścicielka, nie wiadomo. Wiadomo, że na aukcji zapłacono za nią 60 tys. funtów.

"Dama z łasiczką" przyjechała do Warszawy


Jeden z najważniejszych obrazów światowej kultury w Warszawie. "Damę z Grosnostajem" Leonarda da Vinci, znajdującą się na codzień w Muzeum Czartoryskich można spostrzegać od 17. do 30. maja w Zamku Królewskim. jak jeden mąż z nią z remontowanego krakowskiego muzeum przyjechało kilkanaście innych eksponatów.

LipDub, czyli jak promować swoją Alma Mater


Uniwersytet Adama Mickiewicza dołączył do światowego grona uczelni, które oszalały na punkcie hasła "LipDub". Brzmi tajemniczo, ale chyba że pamiętacie "Mini Playback Show", w którym wystylizowane dzieciaki śpiewały z playbacku przeboje gwiazd muzyki, nie powinniście posiadać problemu ze zrozumieniem tej mody.

Trzej Królowie ruszyli ze starówki


Trzej Królowie przemierzają Warszawę. W ich orszaku idzie też warszawski metropolita, abp Kazimierz Nycz, a towarzyszą im żonglerzy, anioły na szczudłach, dzieci w przebraniach giermków, dworzan i rycerzy oraz rzesze warszawiaków. Trzy barwne orszaki: europejski, afrykański i azjatycki zmierzają z Placu Zamkowego na Rynek Nowego Miasta.

Znacie jakieś sklepy, gdzie można kupić butle spawalnicze, najlepiej jeśli

butla

miałaby pojemność 8L.

Rekordowa wartość za Maneta


22,4 mln funtów - to kwota, za jaką sprzedano "Autoportet z paletą" Edouarda Maneta. nigdy uprzednio nie zapłacono tyle za obraz filmowy tego impresjonisty.

"Para do życia" wygrała Doc Review


Finowie w saunie, czyli "Para do życia" wygrał w konkursie głównym 7. edycji festiwalu filmów dokumentalnych Planete Doc Review w Warszawie.

Pac-Manowi stuknęła 30-tka


Ile białych kropek znikło w jego paszczy, tego nie wie nikt. Pac-Man ma już 30. lat i wciąż niezaspokojony apetyt.

Książę Karol rzuca do kaloszy


Książę Karol odwiedził muzyków i uczestników festiwalu w Glastonbury. Organizatorów imprezy zaszczycił w czwartek – na dwadzieścia cztery godziny poprzednio jej rozpoczęciem. - Po 40 latach starań zdobyłem królewską akceptację – powiedział BBC szef festiwalu - Michael Davis.

Zaskakujący para i 19-latka i w finale "Mam talent!"


Do wielkiego finału programu "Mam Talent!", w charakterze pierwsza awansowała 19-letnia wokalistka Anna Teliczan. Drugie i trzecie pozycja należało do MADOXA zaś dwie Kruk i Blacha.

lśnienie fleszy wynagrodził jej nieobecność nominacji


jednak nominacji nie dostała, z pewnością stanowi jeden z najjaśniejszych punktów rozdania Oscarów. gwiazdor "Avatara" Zoe Soldana została faworytką fotoreporterów z czerwonego dywanu.

"To nie jest miasto kultury" korab bez Camerimage?


- To nie jest miasto kultury! Hańba! - krzyczał Marek Żydowicz do łódzkich radnych, gdy ci nie zgodzili się na finansowanie projektu Camerimage łódź Center.

Chcesz zobaczyć damę? Przyjdź do Zamku


Z etykietą "ściśle tajne" przybyła do Warszawy "Dama z gronostajem" pędzla Leonarda da Vinci - pisze "Życie Warszawy". obraz będzie można admirować od najbliższego wtorku na pierwszym piętrze stołecznego Zamku Królewskiego.

kultowy przedstawienie pod znakiem rekordów


Noworoczny występ z Wiednia - w najwyższym stopniu medialne wydarzenie z dziedziny muzyki klasycznej - poprowadzi w tym roku, po raz drugi, francuski dyrygent Georges Pretre. Już w zeszłym roku urodzony w 1924 roku Pretre pobił najlepszy wynik oglądalności, obecnie coraz go wyśrubuje.

Krakowska Off zaleta Camera ugości Alicję i Colina


Colin Farrell i Alicja Bachleda-Curuś na krakowskim festiwalu kina niezależnego Off walor Camera. Gwiazdorska dubel dawać awans będzie osobisty najpóźniejszy film "Ondine", na planie którego się poznali. Jak się dowiedzieliśmy, wraz z reżyserem Neilem Jordanem spotkają się też publicznością.

Sąd nie posłucha tekstów Pei


Peja nie będzie ścigany za wołanie do przemocy w ciągu koncertów. Dokładnie mówiąc chodzi o teksty piosenek rapera. Sąd Rejonowy w Lesznie (woj. wielkopolskie) podtrzymał w poniedziałek decyzję prokuratury.