"Cały świat jest zwariowany, ale u nas jest centrala!"


Program "Szkło Kontaktowe" kończy pięć lat. - Jesteśmy dużą poradnią zdrowia psychicznego - podsumowuje działalność programu jeden z jego prowadzących, Marek Przybylik. Nie byłoby aczkolwiek "Szkła" bez jego widzów, którzy przysyłają SMS-y, e-maile i dzwonią, ażeby wspólnie pośmiać się z codziennych absurdów. Wybierz optymalny SMS "Szkła kontaktowego".

Wuj Boonmee, który potrafi poprosić swoje poprzednie życia Apichatponga Weerasethakula zdobył tegoroczną Złotą Palmę festiwalu w Cannes. Nagrody za reżyserię i dla najlepszej aktorki poszły we francuskie ręce Mathieu Amalric i Juliette Binoche, a Palmę dla najlepszego aktora podzielili pomiędzy sobą Javier Bardem i Elio Germano. Boga nie było, zatrzymał go wulkan. Premiera najnowszego filmu Amitabha Bachchana, gwiazdora o boskim statusie wśród miłośników Bollywood, odbyła się na Off wartość Camerze bez niego. Na osłodę – curriculum vitae Johna Lennona i Zakochany nowy Jork. "Papierowy żołnierz" Aleksieja Germana wygrał festiwal filmów rosyjskich w Warszawie. Zwycięzca pierwszego Grand Prix Sputnika jest także "kosmiczny": impreza dzieje się na kosmodromie Bajkonur tuż poprzednio wysłaniem pierwszego człowieka do gwiazd.Zrobione w Lipinach na Górnym Śląsku dymisja Tomasza Tomaszewskiego zdobyło tytuł najlepszej polskiej fotografii prasowej w konkursie Grand Press Photo 2010. Zwycięska fotografia przedstawia dziewczynki, które obsypują się płatkami kwiatów pozostałymi na drodze po przejściu procesji Bożego Ciała. Bono - przewodzący grupy U2 trafił w piątek do szpitala w Monachium - podała oficjalna stronica internetowa zespołu U2.com. wykonawca dostał kontuzji kręgosłupa podczas przygotowań do trasy koncertowej zespołu i musiał przejść operację. Nie wiadomo, podczas gdy wyjdzie ze szpitala. Czy Władysław Sikorski zginął w katastrofie samolotu? Czy może został zamordowany?  Na te pytania stara się odpowiedzieć klisza i serial Generał: zamachnięcie się na Gibraltarze.

Chris Botti wystąpił w Warszawie. wzięty wirtuoz trąbki i gwiazda smooth jazzu zagrał na scenie Teatru Wielkiego.

dziennikarz Piotr Litka przeprowadził wieloletnie badanie ws. zabójstwa kapelana "Solidarności". Dotarł do materiałów STASI: "Niezależnie od motywu była to wyzwanie polityczna [...] świątynia chciał politycznie wykorzystać proces (w Toruniu) przeciwko Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji - "normalna praktyka". [...] Wprowadzono środki w celu zdemaskowania kleru - w konsekwencji nastąpią aresztowania" - relacjonował funkcjonariusz niemieckiej policji politycznej, o czym przeczytamy w książce ""Ksiądz Jerzy Popiełuszko; Dni które wstrząsnęły Polską". Za nami pierwszy odcinek dziesiątej, jubileuszowej edycji "Tańca z Gwiazdami". Najlepsza okazała się Natasza Urbańska, ale już po piętach depcze jej Anna Mucha. Zawiedli niemniej Iga Wyrwał natomiast Michał Kwiatkowski, którzy zebrali od jurorów najniższe noty.

publikacja "Eva Braun. istnienie z Hitlerem" bije rekordy popularności w niemieckich księgarniach. film towarzyszki Hitlera, kto wyłania się z publikacji, jest daleki od tego utrwalonego od dziesięcioleci w niemieckiej opinii publicznej. Po raz dziewiczy w historii trzy kobiety - Beyonce, Taylor Swift i Lady Gaga – mają szansę na zdobycie trzech najważniejszych nagród Grammy. Czy którejś z nich się uda, dowiemy się w nocy z niedzieli na poniedziałek. W ogrodzie TVN dojrzewają najlepsze gatunki i najsmaczniejsze odmiany. Telewizyjny koszyk wypełni się smakołykami godnymi najwytrawniejszego widza. lada dzień debiutuje "Naznaczony", ujrzeć będzie można "Grzesznych i bogatych", będą też popularne "Taniec z gwiazdami" i "Mam talent!".Widzu! Internauto! Czy zdarzyło ci się być w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie i przechwycić niecodzienne wydarzenie? jeżeli tak, to wyślij nagranie na baza TVN24 i weź część w konkursie Off wartość Camera. Zgarnij nagrodę, jak w poprzedniej edycji pan Sławomir - internauta, jaki znalazł się w środku trąby powietrznej, a filmik z tego wydarzenia pokazany był na festiwalu i na antenach najważniejszych stacji telewizyjnych. rzecz faktycznie bez precedensu. Eksmałżonkowie Brad Pitt i Jannifer Aniston w jednym miejscu i czasie. Okazją do spotkania był zorganizowany przy użyciu George'a Clooneya teleton (telewizyjny maraton) "Nadzieja dla Haiti" (Hope for Haiti). Fakt intrygujący, bo zbiega się z rewelacjami prasy plotkarskiej o możliwym rozejściu się Pitta i Angeliny Jolie. "Hardkorowe wielbłądy!" - cieszy się 13-letni Flau na widok kopulujących zwierząt. Jest bohaterem kreskówki autorstwa duńskiego laureata Oscara Martina Strange-Hansena. Artysta za rządowe kapitał puder zademonstrować o czym myślą dzieci w wieku 10-13 lat. Wyniki dają do myślenia. W "Pinly&Flau" są latające fekalia, nagie 40-latki i kopulujące wielbłądy.

Fani czekali na to 15 lat


Tego lata w Warszawie królowała Madonna, a w Chorzowie U2. Na bardziej wyrafinowanych melomanów nastawił się Poznań. We wtorek ugości angielskie Radiohead. To już trzeci, po występach Nine Inch Niles i Jane’s Addiction, świetny zespół, który wystąpi w tym roku w stolicy Wielkopolski.

Sheen groził żonie, że ją zabije?


Przyłożył swojej żonie nóż do gardła i groził że ją zabije, przed chwilą za to - zdaniem serwisu BBC - histrion Charlie Sheen trafił do więzienia w trakcie świat Bożego Narodzenia. Do mediów wyciekło nagranie rozmowy Brooke Mueller Sheen i funkcjonariuszki z 911.

"Car" poprowadzi rozmowę o "Katyniu"


nadawanie "Katynia" w rosyjskiej telewizji nabiera raz za razem większej rangi. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", dyskusję po niej ma poprowadzić najbardziej wpływowy z filmowców w Rosji, zwany "carem kina" Nikita Michałkow.

"Para do życia" wygrała Doc Review


Finowie w saunie, czyli "Para do życia" wygrał w konkursie głównym 7. edycji festiwalu filmów dokumentalnych Planete Doc Review w Warszawie.

Gdzie we Wrocławiu można skutecznie i z gwarancję wyczyścić swój

filtr dpf

ewentualnie gdzie w okolicach Wrocławia wyczyszczę filtr dpf?

Obraz Picassa pobije rekord?


"Portret Angela Fernandeza de Soto" zostanie demonstrowany na licytację w londyńskim domu aukcyjnym Christie's. Szacuje się, że osiągnie cenę od 130 do 215 milionów złotych (30-50 mln funtów), i tym samym zostanie najdroższym obrazem sprzedanym na europejskiej aukcji.

Bigelow bierze wszystko. Oscara dedykuje strażakom


Dawid wygrał z Goliatem, artyzm z box-officem, a płeć słaba z mężczyzną. Kathryn Bigelow przebiła szklany strop i została pierwszą nagrodzoną Oscarem reżyserką, a "The Hurt Locker. W pułapce wojny" najlepszym filmem. James Cameron stracił koronę "króla świata", a jego "Avatar" zasłużył w oczach Akademii ale wręcz na techniczne nagrody pocieszenia.

Val Kilmer zrelacjonuje wojnę w Gruzji


Val Kilmer przyjechał do Gruzji. Będzie dziennikarzem i zrelacjonuje wojnę z Rosją. To nie żart, lecz wciąż kolejna odsłona obsady nowej holywoodzkiej produkcji o militarnym sporze Rosji i Gruzji o Abchazję i Osetię Płd.

Bono w szpitalu. Nie wiadomo, co z trasą


Bono - lider grupy U2 trafił w piątek do szpitala w Monachium - podała oficjalna pagina internetowa zespołu U2.com. muzyk dostał kontuzji kręgosłupa w czasie przygotowań do trasy koncertowej zespołu i musiał ukończyć operację. Nie wiadomo, podczas gdy wyjdzie ze szpitala.

Robin Hood zaśpiewał Jacksona


idol Hollywood Russel Crowe, ku ogromnemu zdumieniu turystów i rzymian wystąpił w sobotę na Placu Hiszpańskim z krótkim koncertem. Towarzyszyła mu skład Merry Men, złożona z aktorów grających w filmie Robin Hood, w którym Crowe wcielił się w tytułową rolę.

koncert z konfesjonałem w tle


Bez alkoholu, bez narkotyków i bez tytoniu - za to z głośną muzyką i tańcami do upadłego. A po koncercie modlitwa w kaplicy. powyżej 1,5 tys. młodych osób bawiło się na pierwszej części festiwalu "3R for Trinity", która odbyła się w Łodzi.

Pchły i myszy na West Endzie


Londyński West End... niejeden twórca marzy by nabiec na deskach któregoś z tamtejszych teatrów. Powinien jednak uważać, bo sceny na West Endzie upodobał sobie oraz ważna persona inny.

koryfeusz francuskiego kina nie żyje


francuszczyzna reżyser filmowy, scenarzysta i krytyk, Eric Rohmer zmarł w pierwszy dzień tygodnia rano w Paryżu w wieku 89 lat. To jeden z najwybitniejszych twórców współczesnego kina, literat takich filmów jak "Moja noc u Maud", "Zielony promień" czy "Opowieść zimowa".

Cassandra Wilson znów rozbuja Warszawę


Cassandra Wilson, jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych, zdobywczyni dwóch nagród Grammy, po raz dalszy przyjeżdża do Polski. Już 3 listopada artystka zaśpiewa w warszawskim hotelu Hilton w ramach cyklu Era Jazzu.

Boga nie było. Był Lennon


Boga nie było, zatrzymał go wulkan. Premiera najnowszego filmu Amitabha Bachchana, gwiazdora o boskim statusie pośród miłośników Bollywood, odbyła się na Off plus Camerze bez niego. Na osłodę – biografia Johna Lennona i Zakochany nieznany Jork.

Bono w szpitalu. Nie wiadomo, co z trasą


Bono - prowadzący grupy U2 trafił w piątek do szpitala w Monachium - podała oficjalna strona internetowa zespołu U2.com. wykonawca dostał kontuzji kręgosłupa w trakcie przygotowań do trasy koncertowej zespołu i musiał przebyć operację. Nie wiadomo, podczas gdy wyjdzie ze szpitala.