"Rewers" obsypany Orłami


"Rewers" okrzyknięty najlepszym filmem. Produkcja Borysa Lankosza zdobyła Polską Nagrodę Filmową Orzeł 2010. Nagrodzono i Agatę Buzek, która grała główną rolę w tym filmie. Borysa Szyca uznano, za najlepszą główną rolę męską w "Wojnie polsko-ruskiej". W Teatrze Polskim w Warszawie rozdano Polskie Nagrody Filmowe.

Robin Hood na Wall Street, inaczej Cannes okres począć


Średniowieczni łucznicy, renesansowe księżniczki i maklerzy giełdowi XXI wieku, koreańskie pokojówki, zdekonspirowane agentki i najnowszy Woody Allen – będzie co dosięgać wzrokiem w toku 63. festiwalu w Cannes. Rozpocznie go światowa premiera najnowszego Robin Hooda Ridleya Scotta

8 min. powstawało rok. Bagiński: To reklama naszej historii


- To jest taka cokolwiek reklama naszej historii. Są w niej skróty, uproszczenia. Opiera się po największej części na mocnych, wizualnie atrakcyjnych momentach - o "Animowanej historii Polski", 8-minutowym filmie stanowiącym jedną z atrakcji polskiego pawilonu na EXPO 2010 w Szanghaju, mówi w TVN24 jej reżyser, Tomasz Bagiński. I zdradza, że klisza ma duże szanse na premierę w internecie, a w 3D plus w polskich kinach.

"Dali z siebie wszystko"


"Niezapomniane przeżycie, dali z siebie wszystko" - fani Depeche Mode ze środowego koncertu - pierwszego w Polsce - wychodzili pełni zachwytu. Ale na tym nie koniec. W czwartkowy wieczór na scenie łódzkiej Atlas Areny brytyjska grupa da kolejny koncert.

Krwawa zatoka delfinów


Tysiące delfinów ginie rokrocznie u wybrzeży Japonii. Są zabijane tradycyjnie, harpunami, dzięki miejscowych rybaków, a ich ciało trafia na japońskie stoły. Sfilmowali ich za pomocą szpiegowskiego sprzętu amerykańscy filmowcy. I dostali za to Oscara. "Zatokę delfinów" można obejrzeć na Planet Doc Review, a za dwa tygodnie w kinach.

Europejska nagroda Filmowa dla Wajdy za "Tatarak"


Andrzej Wajda apiać doceniony. krajowy reżyser, kto na swoim koncie ma Oscara za całość twórczości, w sobotę otrzymał kolejną nagrodę - Europejskiej Akademii Filmowej (niegdysiejsze "Felixy"). Tym społem jury doceniło jego najnowszy celuloid "Tatarak". Nagrodę - za celuloid krótkometrażowy - otrzymał oraz reżyser Marcel Łoziński.

Ostatnie miesiące życia Jacksona na ekskluzywnych pokazach


błona fotograficzna oparty na ostatnich próbach Michaela Jacksona przed powrotem na scenę dojrzały będzie za dwa miesiące. Pod basta października - jak zapewnił poprzedni choreograf gwiazdora Kenny Ortega - fani "króla popa" ujrzą swojego idola takiego, jakim go jeszcze nie widzieli.

Witkacy, Dmowski, Freud - masz do nich prawa


Od 1 stycznia studenci psychologii nie muszą wydawać pieniędzy na książki Zygmunta Freuda, reżyserzy pytać o zgodę na wystawienie Witkacego, a fani Romana Dmowskiego kupować "Myśli nowoczesnego Polaka". Wszystko - legalnie, w oryginale - można ściągnąć z internetu. Ich dzieła przechodzą do domeny publicznej.

"Zajdle" rozdane


"Światy Dantego" Anny Kańtoch i "Kameleon" Rafała Kosika zostały uznane najlepszymi utworami w dziedzinie fantastyki. Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla zostały wręczone w ciągu Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki - "Polcon 2009".

Chciałbym poznać firmę, która skutecznie zwalcza pluskwy, najlepiej jeśli będzie to firma która

pluskwy Warszawa

zwalczy od ręki.

100 tysięcy dolarów w rękach Protektora


- bez sprzeciwu podjęliśmy decyzję, że Krakowska gratyfikacja Filmowa powędruje w ręce reżysera marka Najbrta, twórcy filmu "Protektor" – ogłosił prowadzący jury festiwalu Off walor Camera Zbigniew Preisner. Po otrzymaniu czeku na 100 tysięcy dolarów czeski reżyser był w stanie powiedzieć na odwrót jedno – To jest szok!...

Kogo kocha Jerzy Buzek?


"Gdzie słyszysz muzykę tam wchodź, tam dobre serca mają..." - napisał we wtorek Jerzy Buzek na pamiątkowym fortepianie wystawionym w Parlamencie Europejskim. naczelny PE dodał też bardziej nowoczesny nacisk "I love Chopin" - dopisał. (Zamiast "love" narysował poniekąd serduszko). Tak zainaugurował obchody Roku Chopinowskiego w Brukseli.

Złota Palma w Cannes za film o duchach


Wuj Boonmee, który potrafi zaprosić swoje poprzednie życia Apichatponga Weerasethakula zdobył tegoroczną Złotą Palmę festiwalu w Cannes. Nagrody za reżyserię i dla najlepszej aktorki poszły we francuskie ręce Mathieu Amalric i Juliette Binoche, a Palmę dla najlepszego aktora podzielili pośrodku sobą Javier Bardem i Elio Germano.

"Dama z łasiczką" przyjechała do Warszawy


Jeden z najważniejszych obrazów światowej kultury w Warszawie. "Damę z Grosnostajem" Leonarda da Vinci, znajdującą się na codzień w Muzeum Czartoryskich można patrzeć od 17. do 30. maja w Zamku Królewskim. Razem z nią z remontowanego krakowskiego muzeum przyjechało kilkanaście innych eksponatów.

Warszawa po metalowej burzy


- Czy wiecie, że to wielki historyczny moment? - powiedział do fanów przewodzący zespołu Metallica, James Hetfield podczas pierwszej odsłony europejskiego Sonisphere Festival 2010 - koncertu na warszawskim Bemowie. Na wspólnym koncercie Metalliki, Anthraxu, Megadeth, Slayera i Behemoth bawiło się nad 80 tysięcy fanów.

Pac-Manowi stuknęła 30-tka


Ile białych kropek znikło w jego paszczy, tego nie wie nikt. Pac-Man ma już 30. lat i przez cały czas chciwy apetyt.

znalezionych: 587, strona 5 z 40
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>