Kto zaśpiewa Niemena?


Stanisław Soyka, Maryla Rodowicz, Kayah i Sebastian Karpiel-Bułecka wystąpią na przestrzeni koncertu poświęconego Czesławowi Niemenowi. Zobacz, kto jeszcze!

Golizna, seks i śmiech. Czyli o czym myśli 13-latek


"Hardkorowe wielbłądy!" - cieszy się 13-letni Flau na widok kopulujących zwierząt. Jest bohaterem kreskówki autorstwa duńskiego laureata Oscara Martina Strange-Hansena. Artysta za rządowe finanse proch zademonstrować o czym myślą dzieci w wieku 10-13 lat. Wyniki dają do myślenia. W "Pinly&Flau" są latające fekalia, nagie 40-latki i kopulujące wielbłądy.

Sputnik ląduje po raz trzecia część


Przeboje moskiewskich multipleksów i szacowna klasyka, filmy wojenne i pacyfistyczne, produkcyjniak według scenariusza Wandy Wasilewskiej i wizjonerskie dzieła Andrieja Tarkowskiego – wsio to będzie można dostrzec od 6 do 15 listopada w dwóch warszawskich kinach. Sputnik już po raz trzeci prezentuje w Warszawie rosyjskie kino.

Naga "umiera" tam, gdzie Kennedy. "Wstyd"


miasto Dallas w Teksasie, ulicami idzie kobieta, z każdym krokiem zrzuca z siebie kolejne części ubrania. W końcu, gdy jest naga, pada na ziemię jak martwa, w miejscu, dokąd w 1963 roku zamordowano prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Tak wygląda teledysk czarnoskórej gwiazdy rhythm and bluesa Eryki Badu.

"Agora" kontra chrześcijanie i feministki


Czy szykuje się kolejna religijna burza o film? Tym pospołu chodzi o Agorę Alejandro AmenĂĄbara, drama o ateistce i filozofce Hepatii nieodwołalnie zamordowanej przy użyciu zwolenników biskupa Cyryla z Aleksandrii (później uznanego za świętego). klisza bazujący jest na prawdziwej historii, tyle że sprzed 16 wieków, ale kontrowersje budzi współczesne. Od piątku w kinach - chyba, że hurtownik się rozmyśli.

Pac-Manowi stuknęła 30-tka


Ile białych kropek znikło w jego paszczy, tego nie wie nikt. Pac-Man ma już 30. lat i ciągle zachłanny apetyt.

100 milionów dolarów za zabawę w kowbojów


bal w kowbojów i Indian coraz nigdy nie była tak droga. najnowszy hit na rynku gier video pozwalający na inkarnacja się w rolę rewolwerowca z Dzikiego Zachodu, kosztował ok. 100 mln dolarów. Zainwestowane w powstanie gry kapitał szybko się natomiast zwrócą, bo "Red Dead Redemption" sprzedaje się jak świeże bułeczki.

Gdzie znajduje się

firma budowlana Bydgoszcz

która buduje kompleksowo i posiada również w ofercie domy energooszczędne i domy pasywne. Najlepiej jeśli będzie to firma z Bydgoszczy.

"Pochodzę z ekstremalnie skomplikowanego kraju"


Wtorek na Berlinale minął pod znakiem Iranu. Gdy w jednej z kinowych sal trwał prezentacja "The Hunter" Rafiego Pittsa o opresyjnym systemie Iranu, do organizatorów festiwalu dotarła właśnie wiadomość, że jeden z najbardziej znanych irańskich reżyserów i honorowy gościu Berlinale, Jafar Panahi, nie dostał pozwolenia na wyjazd z kraju.

"Czarna i Mała" mistrza małej formy


O Nowakowskim mówi się "mistrz małej formy". I w rzeczy samej tom "Mała Czarna" zawiera opowiadania, właściwie obrazki liczące ledwo kilka stron tekstu. autor nie dość, że wybrany zagadnienie zamyka w formie nad wyraz lapidarnej (co już jest dużą zaletą), to jeszcze narzuca czytelnikowi tempo - uciętym zdaniem, równoważnikiem, serią słów wystrzeloną na miarę z karabinu maszynowego.

Splądruj Moskwę i odbierz szacunek Pruski


Twórcy gier biorą się za polską historię. Rajdy Lisowczyków, szarże husarzy czy łupieżcze wyprawy Kozaków mają wydostać graczy i lojalnie sprezentować realia dawnych wieków. O najnowszej produkcji "Polskie Imperium: od Krzyżaków do Potopu", portal tvn24.pl rozmawiał z zaangażowanym w jej insurekcja historykiem i pisarzem, Jackiem Komudą.

Paryż świętuje urodziny "Asterixa"


Niski, wąsaty, gdy wypije - silny jak armia. chwat słynnej francuskiej serii komiksów, Asterix, zaś jego kompani w czwartek obchodzą 50-te urodziny. W najpopularniejszych miejscach stolicy Francji pojawiły się z tej okazji gigantyczne rzeźby i obrazy przypominające o przygodach pewnej galijskiej wioski, która nigdy nie została zdobyta dzięki Cezara.

biesiada na do widzenia zdjęcia The Beatles


To jedna z w największym stopniu rozpoznawalnych okładek płyt w historii muzyki. abolicja z "Abbey Road" nieśmiertelnych The Beatles kończy 40 lat. Z tej okazji w Londynie - właśnie na Abbey Road - świętowały setki fanów zespołu.

Krystyna Czubówna: Dreszcz emocji mnie nie opuszcza


Bartek Konopka przypadkiem się okazać czarnym koniem tegorocznych Oscarów. "Królik po berlińsku" sieje enzym na kolejnych imprezach i przypomina światu, jak Polacy robią dokument. Czy Oscar powędruje w ręce naszych rodaków dowiemy się w nocy, ale będąca głosem filmu Krystyna Czubówna już teraz przyznaje: - Dreszcz mnie nie opuszcza.

czar i 15-centymetrowe szpilki


Kto pokazał klasę, a kto okazał się ofiarą mody? Która aktorka zabłysnęła kreacją, a która całkiem przeciwnie? Oceńcie sami giełda próżności przedtem oscarową galą.

"Norweska Bjork" zaśpiewa w stolicy dalej


Mari Boine, norweska wokalistka porównywana cyklicznie do Bjork, zaśpiewa w warszawskiej Filharmonii Narodowej. zrazu jej przedstawienie rozmyślny był na 17 maja, ale z powodu choroby artystki został kierujący na 7 czerwca.

znalezionych: 587, strona 3 z 40
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>