Jej plakat zawiśnie w całej Europie


Na oficjalne wyniki wypada coraz poczekać, ale materia wydaje się przesądzona: to twórczość Marii Mileńko, studentki z Poznania, zostanie wydane w tysiącach egzemplarzy i zawiśnie we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Będzie popierać idee Wspólnoty.

Sąd nie posłucha tekstów Pei


Peja nie będzie ścigany za nawoływanie do przemocy w trakcie koncertów. wnikliwie mówiąc chodzi o teksty piosenek rapera. Sąd Rejonowy w Lesznie (woj. wielkopolskie) podtrzymał w poniedziałek decyzję prokuratury.

Splądruj Moskwę i odbierz Hołd Pruski


Twórcy gier biorą się za polską historię. Rajdy Lisowczyków, szarże husarzy czy łupieżcze wyprawy Kozaków mają wywabić graczy i lojalnie podarować realia dawnych wieków. O najnowszej produkcji "Polskie Imperium: od Krzyżaków do Potopu", brama tvn24.pl rozmawiał z zaangażowanym w jej powstanie historykiem i pisarzem, Jackiem Komudą.

Kto chce końca Megan Fox?


Amerykańskie publikatory ogłosiły dzień bez Megan Fox. Redaktorzy twierdzą, że są zmęczeni codziennymi doniesieniami o życiu gwiazdki i postanowili zbojkotować je na dobę. I tym sposobem o Megan Fox nabazgrać musieliśmy chociażby my.

Rekordowa koszt za Maneta


22,4 mln funtów - to kwota, za jaką sprzedano "Autoportet z paletą" Edouarda Maneta. przenigdy wcześniej nie zapłacono tyle za obraz tego impresjonisty.

Madonna, alias Estera pod ścianą płaczu


Madonna odwiedziła w nocy z niedzieli na pierwszy dzień tygodnia Ścianę Płaczu w Jerozolimie. Fani i fotoreporterzy wołali do niej, gdy wysiadała z limuzyny: "Ester, Ester!". Gwiazda, w charakterze entuzjastka kabały, przyjęła gdyż w 2004 roku dopiero co to hebrajskie imię. Madonna weźmie część w sympozjum na zagadnienie kabały.

Gdzie znajduje się

firma budowlana Bydgoszcz

która buduje kompleksowo i posiada również w ofercie domy energooszczędne i domy pasywne. Najlepiej jeśli będzie to firma z Bydgoszczy.

Najdłuższe oklaski dla "Różyczki"


4 minuty i 52 sekundy - tyle po pokazie na festiwalu w Gdyni publika oklaskiwali "Różyczkę" Jana Kidawy-Błońskiego. Najdłuższa klaka przyniosła filmowi nagrodę Radia Gdańsk - Złotego Klakiera.

Bono w szpitalu. Nie wiadomo, co z trasą


Bono - lider grupy U2 trafił w piątek do szpitala w Monachium - podała oficjalna pagina internetowa zespołu U2.com. Muzyk dostał kontuzji kręgosłupa w trakcie przygotowań do trasy koncertowej zespołu i musiał przejść operację. Nie wiadomo, kiedy wyjdzie ze szpitala.

Sąd nie posłucha tekstów Pei


Peja nie będzie ścigany za krzyk do przemocy podczas koncertów. detalicznie mówiąc chodzi o teksty piosenek rapera. Sąd Rejonowy w Lesznie (woj. wielkopolskie) podtrzymał w poniedziałek decyzję prokuratury.

sezon sequeli i superbohaterów


nieznany "Robin Hood" i "Alicja w Krainie Czarów", filmy Martina Scorsese, braci Coen, Romana Polańskiego i Clinta Eastwooda - a ostatni Heatha Ledgera, do licha i trochę sequeli, prequeli i remake'ów, a również superbohaterowie w sandałach, cylindrach natomiast tytanowych zbrojach - to pełnia obejrzymy w kinach w przyszłym roku.

Konopka: człowiek od królika


celuloid "Królik po berlińsku" w reżyserii Bartka Konopki otrzymał nominację do Oscara w kategorii maksymalny krótkometrażowy celuloid dokumentalny. - To gawęda o królikach, które są tchórzliwe i nie wychodzą poza stado. Są uwięzione, ale bezpieczne. Gdy raptem persona burzy mur, króliki nie wiedzą, co ze sobą stworzyć - opowiada Konopka.

Zmarł po obejrzeniu "Avatara"


Krytycy filmowi zgodnie przyznają, że efekty specjalne użyte w kasowym hicie Jamesa Camerona "Avatar" zapierają oddech w piersiach. Na Tajwanie 42-latek w ciągu oglądania filmu dostał udaru, w wyniku czego umarł. według lekarza najprawdopodobniej stało się to przez wysokie ciśnienie krwi wywołane zbytnim podnieceniem w czasie seansu - poinformowała przedstawicielstwo prasowa AFP.

wykolejony Tramwaj, Andrzej Chyra i pożądanie w Paryżu


linia tramwajowa nazwany pożądaniem to osobliwa tragedia, w której nikt nie umiera. przynajmniej nie dosłownie. Un tramway w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, wystawiany w paryskim teatrze L’OdĂŠon z Isabelle Huppert i Andrzejem Chyrą w rolach głównych, pokazuje jednak, że zejść można na co niemiara sposobów. Spektakl, wnet do obejrzenia w Warszawie, jest prawdziwą podróżą do piekła  dla znakomitej w roli Blanche Huppert. Dla widza przy tym też.

"Dama z łasiczką" przyjechała do Warszawy


Jeden z najważniejszych obrazów światowej kultury w Warszawie. "Damę z Grosnostajem" Leonarda da Vinci, znajdującą się na codzień w Muzeum Czartoryskich można spoglądać od 17. do 30. maja w Zamku Królewskim. razem z nią z remontowanego krakowskiego muzeum przyjechało kilkanaście innych eksponatów.

pojedynek gigantów - komu dadzą Grammy?


Beyonce (10 nominacji), Taylor Swift (osiem) i Lady Gaga (pięć nominacji) mają największe szanse na osiągnięcie nagrody Grammy. O tym, kto dostanie tę prestiżową nagrodę (zwaną "muzycznym Oscarem"), dowiemy się już w niedzielę. Wśród potencjalnych nagrodzonych mogą wyszperać się też m.in. tacy giganci jak U2, Green Day, Eric Clapton czy AC/DC.

znalezionych: 587, strona 2 z 40
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>