Bracia Coen lepsi od geniusza kreskówki


najnowszy klisza braci Coen "A Serious Man" został wybrany przez CNN najlepszym filmem 2009 roku. Wyprzedził film animowany japońskiego geniusza Hayao Miyazakiego "Ponyo", opowiadający o przyjaźni niezwykłej rybki i pięcioletniego chłopca. Trzecie miejsce przypadło Quentinowi Tarantino.

To on pojedzie na Eurowizję


Marcin Mroziński z piosenką "Legenda" zwyciężył w niedzielnym Finale Krajowych Eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji - "Piosenka dla Europy 2010". W maju pojedzie do Oslo, aby zmierzyć się z przedstawicielami innych krajów w 55. edycji konkursu. - Dziękuję za każdy karny na mnie głos. W Oslo obiecuję dać z siebie wszystko - obiecał Mroziński.

Robbie Williams oświadczył się w radiu


bożyszcze nastolatek, brytyjski wokalista Robbie Williams oświadczył się w piątek swojej dziewczynie, aktorce Aydzie Field. Zrobił to w ciągu audycji na żwawo w australijskim radiu.

Najsłynniejszy Edgar w końcu pochowany z honorami


Za życia nikt nie widział w nim wielkiego pisarza. Zmarł jeszcze w wyższym stopniu zapoznany - samotny i nieszczęśliwy. Po 160 latach od śmierci Edgar Allan Poe będzie pył drugi, ale za to pierwszy porządny pochówek - donosi BBC.

Gdzie we Wrocławiu można skutecznie i z gwarancję wyczyścić swój

filtr dpf

ewentualnie gdzie w okolicach Wrocławia wyczyszczę filtr dpf?

obraz filmowy Picassa pobije rekord?


"Portret Angela Fernandeza de Soto" zostanie wystawiony na licytację w londyńskim domu aukcyjnym Christie's. Szacuje się, że osiągnie cenę od 130 do 215 milionów złotych (30-50 mln funtów), i tym samym zostanie najdroższym obrazem sprzedanym na europejskiej aukcji.

Robin Hood zaśpiewał Jacksona


gwiazda Hollywood Russel Crowe, ku ogromnemu zdumieniu turystów i rzymian wystąpił w sobotę na Placu Hiszpańskim z krótkim koncertem. Towarzyszyła mu ekipa Merry Men, złożona z aktorów grających w filmie Robin Hood, w którym Crowe wcielił się w tytułową rolę.

Berlin zobaczył Scorsese


Leonardo DiCaprio wyrasta na ulubionego aktora Martina Scorsese. Na festiwalu w Berlinie w sobotę odbyła się premiera najnowszego filmu amerykańskiego reżysera. "Wyspa Tajemnic" to czwarty obraz Scorsese, w którym zagrał DiCaprio. Obaj artyści zanim pokazem wymieniali się komplementami. Po nim skutek ich współpracy komplementowali widzowie.

Ach co to była za noc!


Dziesiątki muzeów, setki galerii i tysiące zwiedzających. Za nami kolejna Noc Muzeów, już siódma. W całej Polsce do późnych godzi nocnych, Polacy chłonęli kulturę.

pojedynek gigantów - komu dadzą Grammy?


Beyonce (10 nominacji), Taylor Swift (osiem) i Lady Gaga (pięć nominacji) mają największe szanse na zdobycie nagrody Grammy. O tym, kto dostanie tę prestiżową nagrodę (zwaną "muzycznym Oscarem"), dowiemy się już w niedzielę. Wśród potencjalnych nagrodzonych mogą wyszperać się też m.in. tacy giganci jak U2, Green Day, Eric Clapton czy AC/DC.

Książę Karol rzuca do kaloszy


Książę Karol odwiedził muzyków i uczestników festiwalu w Glastonbury. Organizatorów imprezy zaszczycił w czwartek – na dzień przed jej rozpoczęciem. - Po 40 latach starań zdobyłem królewską akceptację – powiedział BBC prezes festiwalu - Michael Davis.

Jak zginął generał?


Czy Władysław Sikorski zginął w katastrofie samolotu? Czy przypadkiem został zamordowany?  Na te pytania stara się odparować błona fotograficzna i serial Generał: zamach na Gibraltarze.

Droższy niż "Titanic". Pobije rekordy oglądalności?


Twórca legendarnego "Titanica" chce odnieść zwycięstwo dodatkowy rekord. Na ekrany kin wchodzi dopiero co "Avatar" Jamesa Camerona. To film świata 3D, kto ma zrewolucjonizować kino. Kosztował 237 mln dolarów.

Jurek Owsiak powiedział: "Idźcie już do domu"


Takiego festiwalu coraz w Polsce nie było. Na 15 edycji Przystanku Woodstock, w równo 40 lat po amerykańskim legendarnym festiwalu, w Kostrzynie nad Odrą zjawiło się rekordowo mrowie ludzi - niby pół miliona.

Seigner śpiewa i zapewnia, że "Roman jest szczęśliwy"


W niedzielę gościem specjalnym programu TVN "Tańca z gwiazdami", była Emmanuelle Seigner - francuska piosenkarka i współmałżonka Romana Polańskiego. W poniedziałek na antenie TVN24 wyemitowany zostanie konferencja z artystką. W rozmowie z dziennikarką TVN24 Dagmarą Kaczmarek Seigner wyznaje, że "Roman jest bardzo, nadzwyczaj szczęśliwy, że Polacy go wspierają".

Krakowski festiwal przesunięty o trzy dni. Z powodu żałoby


O trzy dni, z powodu żałoby narodowej, przesunięty zostanie początek festiwalu Off Camera. Nie będzie pokazu "Ondine" z udziałem Colina Farrella i Alicji Bahledy-Curuś, a pierwsze danie projekcje, w zamian w piątek 16, odbędą się w poniedziałek 19.

znalezionych: 587, strona 15 z 40
<<<  -  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  -  >>>