Chopin umili czas kapitalistom


Od słuchania muzyki klasycznej chyba krowy dają więcej mleka. Ale czy utwory Fryderyka Chopina mogą wpłynąć pozytywnie na giełdowych inwestorów? To się okaże za tydzień.

"Norweska Bjork" zaśpiewa w stolicy w dalszym ciągu


Mari Boine, norweska wokalistka porównywana notorycznie do Bjork, zaśpiewa w warszawskiej Filharmonii Narodowej. oryginalnie jej popis zaplanowany był na 17 maja, ale z powodu choroby artystki został dowodzący na 7 czerwca.

Mój nauczyciel raper


maluch ufa raperowi bardziej niż matce i nauczycielowi. A czego raperzy uczą nastolatków? Czy owszem biorą odpowiedzialność za słowo?

pierwszy tryumfator nagrody im. Kapuścińskiego


Jean Hatzfeld - literat książki "Strategia antylop" - został pierwszym laureatem Nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego za dokument literacki. - To książka o trudnym pojednaniu po krwawej wojnie domowej w Ruandzie - powiedziała przewodnicząca jury nagrody, Małgorzata Szejnert.

Gdzie znajduje się

firma budowlana Bydgoszcz

która buduje kompleksowo i posiada również w ofercie domy energooszczędne i domy pasywne. Najlepiej jeśli będzie to firma z Bydgoszczy.

Zmarł Claude LĂŠvi-Strauss


tatuś strukturalizmu i twórca nowoczesnej antropologii nie żyje. W wieku nieomal 101 lat zmarł Claude LĂŠvi-Strauss.

Trzej Królowie w Warszawie


Trzej Królowie przeszli przez Warszawę. W ich orszaku szedł też warszawski metropolita, abp Kazimierz Nycz, a towarzyszyli im żonglerzy, anioły na szczudłach, dzieci w przebraniach giermków, dworzan i rycerzy a rzesze warszawiaków. Trzy barwne orszaki: europejski, afrykański i azjatycki z Placu Zamkowego przeszły na jarmark Nowego Miasta.

"Maciek Szumowski byłby dumny"


Czwarty quiz na reportaż imienia Macieja Szumowskiego - rozstrzygnięty. Główną nagrodę i 30 tysięcy złotych zdobyła Anna Majewska - studentka Psychologii. Tematem przewodnim konkursu był "kryzys".

Złota Palma w Cannes za celuloid o duchach


Wuj Boonmee, który potrafi przyzwać swoje poprzednie życia Apichatponga Weerasethakula zdobył tegoroczną Złotą Palmę festiwalu w Cannes. Nagrody za reżyserię i dla najlepszej aktorki poszły we francuskie ręce Mathieu Amalric i Juliette Binoche, a Palmę dla najlepszego aktora podzielili pomiędzy sobą Javier Bardem i Elio Germano

Milion dolarów za napis Lennona


Milion dolarów - na skroś tak wiele zapłacił na aukcji w Nowym Jorku kupiec za wryty ręcznie przy użyciu Johna Lennona tekst piosenki Beatlesów "A Day In The Life" z 1967 roku. utwór znalazła się w słynnym albumie "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band".

"Nie zapomnijcie ciepłych butów". Na czerwony kobierzec


60. przegląd kinematograficzny w Berlinie otworzy w czwartkowy koniec dnia celuloid "Apart Together" Wang Quan'ana, laureata Złotego Niedźwiedzia 2007 za "Małżeństwo Tui". prócz tym Berlinale, to 400 filmów, w tym najnowszy, montowany już z aresztu, obraz Romana Polańskiego.

Urbańska królową parkietu Mucha depcze jej po piętach


Za nami dziewiczy aspekt dziesiątej, jubileuszowej edycji "Tańca z Gwiazdami". Najlepsza okazała się Natasza Urbańska, ale już po piętach depcze jej Anna Mucha. Zawiedli aczkolwiek Iga Wyrwał oraz Michał Kwiatkowski, którzy zebrali od jurorów najniższe noty.

Nie ma Różyczki bez pozwu?


Podesłanie nieletniej prostytutki, medialna nagonka, straszenie kiniarzy – do takich środków posuwali się w przeszłości bohaterowie biografii, którym nie spodobało się światło, w jakim oni lub ich bliscy zostali przedstawieni. dzisiaj idą do sądu, jak Alicja Kapuścińska, czy grożą pozwem, jak Ewa Beynar-Czeczott. Co zyskują, nie licząc darmową reklamą dla dzieła, które zwalczają?

8 min. powstawało rok. Bagiński: To reklama naszej historii


- To jest taka nieco reklama naszej historii. Są w niej skróty, uproszczenia. Opiera się głównie na mocnych, wizualnie atrakcyjnych momentach - o "Animowanej historii Polski", 8-minutowym filmie stanowiącym jedną z atrakcji polskiego pawilonu na EXPO 2010 w Szanghaju, mówi w TVN24 jej reżyser, Tomasz Bagiński. I zdradza, że klisza ma duże szanse na premierę w internecie, a w 3D dodatkowo w polskich kinach.

Gwiazdy śpiewają Niemena


46. Międzynarodowy Sopot Festival kończy wyjątkowy koncert. W niedzielę w Operza Leśna rozbrzmiewa niezapomnianymi przebojami legendy polskiej muzyki rozrywkowej Czesława Niemena. Wykonują je czołowi artyści rodzimej estrady.

"Dama z łasiczką" przyjechała do Warszawy


Jeden z najważniejszych obrazów światowej kultury w Warszawie. "Damę z Grosnostajem" Leonarda da Vinci, znajdującą się na codzień w Muzeum Czartoryskich jest dozwolone dosięgać wzrokiem od 17. do 30. maja w Zamku Królewskim. co do jednego z nią z remontowanego krakowskiego muzeum przyjechało kilkanaście innych eksponatów.

znalezionych: 587, strona 13 z 40
<<<  -  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  -  >>>