Oscar dla Bagińskiego? drugi raz ma szanse


Tomasz Bagiński ponownie będzie się liczył w rywalizacji o Oscara. Jego "Kinematograf" znalazł się w gronie 10 półfinalistów, alias filmów, z których jedna druga otrzyma nominacje do nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

"Norweska Bjork" zaśpiewa w stolicy później


Mari Boine, norweska wokalistka porównywana nierzadko do Bjork, zaśpiewa w warszawskiej Filharmonii Narodowej. w pierwszej chwili jej koncert zaplanowany był na 17 maja, ale z powodu choroby artystki został zarządca na 7 czerwca.

Rekordowa ekspozycja Caravaggia


W Rzymie otworzono wystawę obrazów Caravaggia. Bilety na nią zarezerwowało już 50 tys. osób. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Europie w najbliższych tygodniach.

Jan Wejchert uhonorowany Superwiktorem


Jan Wejchert, zmarły w październiku założyciel Grupy ITI, został uhonorowany w piątek specjalnym Superwiktorem. gratyfikacja ta przyznawana jest za kompleks osiągnięć.

Gdzie kupię trwały

namiot

imprezowy, znacie jakieś firmy, które produkują namioty imprezowe?

"Avatar" przegrywa z Irakiem


niemniej "Avatar" jest typowany jako pupil Oscarów, to nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) jest dozwolone rozumieć dla filmu w charakterze stracone. klisza Jamesa Camerona poniósł klęskę. Lepiej poszło zaś filmowi autorstwa byłej żony Camerona.

"Złote żaby" rozdane


"Złota żaba" 17. łódzkiego Festiwalu "Plus Camerimage" trafiła do operatora filmu "Liban" Giora Bejacha. Najlepszym filmem polskim okazała się "Wojna Polsko-Ruska" w reżyserii Xawerego Żuławskiego ze zdjęciami Mariana Prokopa.

portret polskiego konformizmu


Po wielu latach przerwy w twórczości pełnometrażowej, Janusz Morgenstern przedstawia celuloid "Mniejsze zło". To historia młodego pisarza w czasach peerelowskiej Polski. klisza jest swobodną adaptacją książki Janusza Andermana pod tytułem "Cały czas". Pisarz i współautor scenariusza pokazuje bohatera będącego mutacją obywatela Piszczyka i Nikodema Dyzmy.

100 milionów dolarów za zabawę w kowbojów


uczta w kowbojów i Indian jeszcze nigdy nie była tak droga. najświeższy hit na rynku gier video pozwalający na inkarnacja się w rolę rewolwerowca z Dzikiego Zachodu, kosztował ok. 100 mln dolarów. Zainwestowane w insurekcja gry pieniądze szybko się aczkolwiek zwrócą, bo "Red Dead Redemption" sprzedaje się jak świeże bułeczki.

Gala w f-moll i e-moll


Światowej sławy pianiści Dang Thai Son zaś Garrick Ohlsson wystąpili podczas uroczystego koncertu galowego w Teatrze Wielkim, uświetniające 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Na gali pojawili się m.in. premier Donald Tusk tudzież członek rządu kultury Bogdan Zdrojewski.

Bohomazy z iPada w galerii Tate


Obrazy wykonane na iPadzie trafią do galerii Tate. Londyńska Tate Britain zapowiedziała, że w jej murach zaprezentowana zostanie instalacja, w której narzędziem artystycznej twórczości będzie iPad - tablet Apple'a z dotykowym ekranem i bezprzewodowym dostępem do sieci - donosi diariusz "Evening Standard".

Parnassus - film, kto oszukał śmierć


- Czy możesz określić wartość swoje sny? - wacek w swojej ostatniej roli Heath "Joker" Ledger. niczym nieskrępowane fantazje reżysera Terry'ego Gilliama można dojrzeć za cenę biletu. Piękny, acz nieco rozczarowujący "Parnassus. Człowiek, kto oszukał diabła" od piątku w kinach.

Krystyna Czubówna: Dreszcz emocji mnie nie opuszcza


Bartek Konopka może się dać wyraz czarnym koniem tegorocznych Oscarów. "Królik po berlińsku" sieje enzym na kolejnych imprezach i przypomina światu, jak Polacy robią dokument. Czy Oscar powędruje w ręce naszych rodaków dowiemy się w nocy, ale będąca głosem filmu Krystyna Czubówna już aktualnie przyznaje: - Dreszcz mnie nie opuszcza.

Bojkot. Pixies, Gorillaz i inni odwołują koncerty w Izraelu


byczy agregat rockowy Pixies, ekipa Gorillaz i inne zdecydowały się odwołać koncerty w Izraelu. Powodem bojkotu jest izraelski poryw na flotyllę z pomocą dla Strefy Gazy, w którym zginęło dziewięć osób.

Chciałbym poznać firmę, która skutecznie zwalcza pluskwy, najlepiej jeśli będzie to firma która

pluskwy Warszawa

zwalczy od ręki.

Marcin chłopak Ma Talent!


W drugiej edycji programu YVN Mam talent! zwyciężył muzykujący na akordeonie Marcin Wyrostek. W finałowym odcinku zaczarował jury utworem "Libertango", a zachwyt najwyraźniej przeniósł się na telewidzów, bo uzyskał aż 25 procent ich głosów. wygrywający zdobył nagrodę: 300 tysięcy złotych.

Rękawiczka Jacksona za 50 tys. dolarów


Biała rękawiczka należąca do Michaela Jacksona została sprzedana na aukcji w Australii za blisko 49 tys. dolarów - za prawie że dwa baty więcej od oczekiwanej ceny.

znalezionych: 587, strona 10 z 40
<<<  -  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  -  >>>